Bilgisayar durup dururken kitlenme sorunu

omurus02

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Aylardır çektiğim bu sorunun sebebini anlamış değilim. Durduk yere bilgisayarım kitleniyor. Hiçbir işlemi algılamıyor. Tek çare reset atmak kalıyor. Reset attıktan sonra yine aynı tabii ki. Sıcaklık değerlerlerine baktım normal. Format attım yine geçmedi. Hdd'dendir dedim değiştirdim SSD aldım hala aynı sorun. BİOS'u güncelledim. Default ayarlara getirdim. Bios pilini çıkarıp taktım bir şey değişmedi. Şöyle de bir şey var. Bazen iyi dayanıyor saatlerce bakıyorum bazen açıldığı gibi donup kitleniyor. Yardımcı olursanız sevinirim. Neredeyse bilgisayarı aldığımdan beri bu sorunu yaşıyorum. Teşekkürler.

İşlemci ve RAM boştayken % kaç kullanılıyor? Boştayken ve yükteyken sistem sıcaklığı ne kadar oluyor, normal diye belirtmişsiniz ama nicel değerler gerekli bize. Şahsen sorunuz donanım kaynaklı olabilir diyorum.
Şuan CoreTemp programıyla ölçtüğüm sonuçta bilgisayarımda sadece bu sayfa açıkken 10 ile 25 derece arası gidip geliyor sıcaklık. CPU'um bilgisayarımda sadece bu sayfa ve Core Temp programı açık iken en fazla %10 , RAM 'im ise yine aynı şartlar altında 1.63 gb kullanıyor.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı