Bilgisayar ekranı aniden karardı

aszx

Picopat
Daha fazla  
Toshiba satellita A300 1gn laptopu açtım, tam Google'a gireceğim sırada ekran tamamen karardı ama bilgisayar hala çalışıyordu. Düzelmeyince Power tuşuna basılı tutarak kapattım. Tekrar açtığımda görüntü yine gelmedi. Ayrıca bilgisayarı ilk açtığımda hiçbir şey yapmama rağmen hemen ısınmıştı. Birkaç gün önce bilgisayarı söküp fanlarını temizledim. Termal işlemcinin kapağını söküp içine baktım termal macunun çoğu kurumuştu. Kurumamış kısmını tekrar sürdüm. Macun birkaç ay önce değişmişti. Ne yapabilirim?
(Not: Termal macun al değiştir demeyin bütçem yok)

Ekrana fenerle tutsam bile hiçbir şey gözükmüyor.

Son düzenleme:
@Tim

Televizyona bağlayıp denedim yine görüntü gelmedi.

Yazdığım marka modele bakmadığınız için çöp diyorsunuz. Bu modelde çıkabiliyor diye hatırlıyorum
Genelde diyorum fark ettiyseniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videoda çıkarıyor, pembe olan ekran kartı veya işlemci.

Saniye 20:18.

Hocam dedim gibi Windows tuşu + p yapın rast gele fareyi sağa götürün oradan seçin.

Onunla alakası bence yok. Bilgisayarı açarken HDMI kablosu takılı olsun, eğer görüntü yine gelmezse ekran kartı arızalıdır. Zaten bir anda kararması ile bu ayarın alakası da yok.

Son düzenleme:
Ekran kartı gitmiş, nasıl çalıştıracaksın? Önceki mesajımı incele.
Hocam ekran kartı anladığım kadarıyla bu, sökülemez mı?

Bunu bir şekilde söküp intelin dahili grafik kartıyla çalıştıracak mıyız?

Dosya Ekleri

• Screenshot_20220804-162617.png
    Screenshot_20220804-162617.png
    43,5 KB · Görüntüleme: 18
Hocam ekran kartı anladığım kadarıyla bu, sökülemez mı?

Bunu bir şekilde söküp Intel'in dahili grafik kartıyla çalıştıracak mıyız?

Bu işlemci sökülür bak orada siyah şeyi çevir. Mor kısmın üstünde olan onun üstünde kilit şeysi olur işte çevir onu açılıır.

Geri
Yukarı