Bilgisayar ekranı yeşilleşti

Arkadaşların dediği gibi kabloları bir kontrol edin. Ve her şeyin ömrü olduğu gibi monitörlerinde bir ömrü var ama büyük ihtimalle kablodandır.

Bilgisayarımı açık bırakıp kahvaltı yapmaya gittim. Yarım saat hareketsiz kalınca PC uyku moduna alıyor kendini. Odama gelip bilgisayarı açtığım zaman ekranımın yeşilleştiğini gördüm. Yardımcı olursanız teşekkür ederim.

Daha net bir görsel atma şansın var mı Google Chrome üstünde. Bir de monitörün fişini çekip biraz bekleyip tekrar takın.

Eski tüplü monitörler de oluyordu bu iki tane vurunca kendine geliyordu :D Bunlarda olduğunu ilk defa gördüm ilginçmiş.
Benimki de eski zaten :D
Çok daha güzel durmuş bence. Kabloların doğru takıldığından emin olun.
Doğru takılı
Genelde görüntü kablosunun soketten hafif oynaması ile ekran yeşil olur. Bende yaşamıştım bir zamanlar. Kablonuzu bir kontrol edin bence.
Oyunum biter bitmez çıkartıp tekrar takçam

Hocam, bu durumda ilk önce kablolara bakılır.

Dosya Ekleri

• 16107060488338715013910263248232.jpg
    16107060488338715013910263248232.jpg
    187,1 KB · Görüntüleme: 34
Son düzenleme:
Söylediğiniz şeyleri denedim kabloları çıkartıp tekrar bağladım dönüştürücüdeki VGA uçlarını da değiştirdim ama sorun düzelmedi bende TV ye bağlayım dedim sadece HDMI kablosuyla PC yi açınca TV de sadece desteklenmiyor yazısı çıktı ekran gelmedi yani bunu nasıl düzeltebilirim bilen varsa yazarsa çok teşekkür ederim TV de sorun olmazsa monitör veya kablolarda sorun olduğu ortaya çıkmış olcak

Monitörün altında tuşlar vardır oradan fabrika ayarlarına sıfırla menu yazar orada gez bul factory settingse bas büyük ihtimal doygunluk gama ile alakalı olabilir ekran kartı driverından ayar yap doygunluk falan.

Monitörün altında tuşlar vardır oradan fabrika ayarlarına sıfırla menu yazar orada gez bul factory settingse bas büyük ihtimal doygunluk gama ile alakalı olabilir ekran kartı driverından ayar yap doygunluk falalan
Komşumun monitörüne bağladım kendi kullandığım kabloyla ve yine yeşil ekran oldu komşumun evinde başka bir VGA kablosu varmış onu dönüştürücüye bağladık PC yi açtığımız da gene yeşil ekran oldu ama TV ye hdmı kablosuyla bağladığımızda herhangi bir sorun yok yani dönüştürücüde sorun var

Geri
Yukarı