Bilgisayar elektrikli süpürgeyle temizlenirse ne olur?

mimar sinan

Centipat
Daha fazla  
Ekran kartımı temizlemek istiyorum. Ve işlemci fanına ve ekran kartı fanına elektrikli süpürge tutarsam bir şey olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hoş şeyler olmaz. Fan döner ise güç üretir o yüzden sorun olabilir tutmamayı deneyin içini açıp temizleyin.

Ekran kartımı temizlemek istiyorum. Ve işlemci fanına ve ekran kartı fanına elektrikli süpürge tutarsam bir şey olur mu?

Dostum. Ben denedim ne olduğunu kısaca açıklayayım; ekrana görüntü gelmedi ama kasa çalışıyordu çözümünü forumlarda aramaya çalıştım. BIOS'u sıfırladım. Format atmayı denedim. Olmadı bulamadım bulamadım. Sonra gittim bilgisayarcıya bir şeyler yaptı 10 lira verdim kurtuldum.
Sana naçizane tavsiyem uzaktan saç kurutma makinesi uygulaman yönünde kolay gelsin iyi sosyaller:D

Sistemi güçten ayırdıktan sonra başlatma tuşuna basılı tutun bir 10 saniye kadar sonra bir fön makinesi alın(soğuk üfleyenlerden) onunla tozu üfleyin termal macununuz varsa işlemci ve ekran kartı(çıkarılabilen fan varsa GPU üzerinde) üzerindeki fanları sökün(güç kabloları kolayca çıkacak bir yapıda zorlanmazsınız diye tahmin ediyorum) içlerinde çok toz birikebiliyor fanları elinizle hareket etmeyecek şekilde tutup hava üfletin sonra termal macun yenileyin rahat rahat kullanırsınız 1-2 sene.

Termal macun MX4 önerimdir gayet kalite bir ürün.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı