Bilgisayar Ethernet kablosunu algılamıyor

inmybluehell

Hectopat
Arkadaşlar Ethernet kablosu dünden beri bağlanmıyor internete masaüstünde. Aynı kabloyu laptopa taktığımda bağlanıyor. Ağ bağdaştırıcılarında ise ünlem şeklinde gözüküyor. Hiç kablo gözükmüyor. Bilgisayarda kabloyu bağlayın diyor. Çözümü var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Benzer sorunu Asus H170 Gaming Pro model eski anakartımda yaşıyordum. Bilgisayara format attıktan sonra internete girebilmek için anakart CD'sini kurmak gerekiyordu. Anakart sürücülerini tam kurarsanız çözülecektir diye tahmin ediyorum. Bir de eğer komşunun modemini internetini kullanıyorsanız sizin bilgisayarınızı modem arayüz ayarlarından banlamış olabilir belki. Ama o düşük bir ihtimal.

Arkadaşlar Ethernet kablosu dünden beri bağlanmıyor internete masaüstünde. Aynı kabloyu laptopa taktığımda bağlanıyor. Ağ bağdaştırıcılarında ise ünlem şeklinde gözüküyor. Hiç kablo gözükmüyor. Bilgisayarda kabloyu bağlayın diyor. Çözümü var mıdır?

Hocam aygıt yöneticisini açın ve Ethernet denetleyicisini bulun ayrıntılar bölümünden donanım kimliklerini ve işletim sisteminizi ve kaç Bit olduğunuzu yazın yardımcı olacağım :)

Hocam aygıt yöneticisini açın ve Ethernet denetleyicisini bulun ayrıntılar bölümünden donanım kimliklerini ve işletim sisteminizi ve kaç Bit olduğunuzu yazın yardımcı olacağım :)

64 Bit hocam aygıt yöneticisi ağ bağdaştırıcılarından baktım ünlem işareti çıkıyor ama kablo bağlı değil diyor.
Ethernet sürücünüz güncel mi? Değilse, güncellemek işe yarayabilir. Anakartınızın marka ve modelini belirtirseniz yardımcı olabiliriz.
güncel hocam

Yeni konular

Geri
Yukarı