Bilgisayar Ethernet kablosunu algılamıyor

Keremmxo78

Hectopat
Arkadaşlar merhaba ben geçenlerde bilgisayarıma format atmıştım. Ve formattan sonra bilgisayarımda ara ara Ethernet algılamama sorunları ortaya çıktı. Yaklaşık 1 haftadır Ethernet'imi algılamıyor ve şu anda telefonumun internetinden yazıyorum. Sorun Ethernet'te değil. Dediğim gibi formattan sonra oldu ve tüm driverlar falan yüklü. Bu Ethernet'i algılamama sorunu sizce neden kaynaklanıyor olabilir?

Driverler belki çakışıyor olabilir ethernet driverlerni teker teker sil sonra yeniden yükle.
Silmeden önce driverleri masaüstüne at sonra internet kesiliceğinden dolayı yükleyemessin.

Arkadaşlar merhaba ben geçenlerde bilgisayarıma format atmıştım. Ve formattan sonra bilgisayarımda ara ara Ethernet algılamama sorunları ortaya çıktı. Yaklaşık 1 haftadır Ethernet'imi algılamıyor ve şu anda telefonumun internetinden yazıyorum. Sorun Ethernet'te değil. Dediğim gibi formattan sonra oldu ve tüm driverlar falan yüklü. Bu Ethernet'i algılamama sorunu sizce neden kaynaklanıyor olabilir?
kullandığın sistem nedir aygıt yöneticisini ekran görüntüsü alıp bir yere aktarıp buraya atarmısın

Kullandığın sistem nedir Aygıt Yöneticisi'ni ekran görüntüsü alıp bir yere aktarıp buraya atar mısın?

Windows 10. şu an bilgisayara sadece 2 tane internet aygıtı takılı. Birisi Ethernet kablosu diğeri de telefonum. Galiba görseldeki aygıt telefonum. Gördüğün gibi Ethernet'i algılamıyor.

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    3 KB · Görüntüleme: 17

Farklı bir Ethernet portu kullanmayı deneyin. Bilgisayarınızda birden fazla Ethernet portu varsa, farklı bir Ethernet kablosuna takın veya modeme bağlantı noktasını değiştirin. Bunun dışında:

1. Başlat menüsünü açın veya Windows tuşuna basın.
  2. "Aygıt Yöneticisi"ni aratın ve açın.
  3. "Ağ bağdaştırıcıları" veya "network adapters" başlığını genişletin.
  4. Ethernet adaptörünüzü burada bulabilirsiniz. Adı genellikle "Ethernet Controller," "Realtek Ethernet," "Intel Ethernet," gibi bir şirket veya model adı ile başlar.
  5. Sürücüyü güncelleştirin.

Farklı bir Ethernet portu kullanmayı deneyin. Bilgisayarınızda birden fazla Ethernet portu varsa, farklı bir Ethernet kablosuna takın veya modeme bağlantı noktasını değiştirin. Bunun dışında:

1. Başlat menüsünü açın veya Windows tuşuna basın.
  2. "Aygıt Yöneticisi"ni aratın ve açın.
  3. "Ağ bağdaştırıcıları" veya "network adapters" başlığını genişletin.
  4. Ethernet adaptörünüzü burada bulabilirsiniz. Adı genellikle "Ethernet Controller," "Realtek Ethernet," "Intel Ethernet," gibi bir şirket veya model adı ile başlar.
  5. Sürücüyü güncelleştirin.

Merhaba. O kısımda sadece telefonum gözüküyor. Şu anda Ethernet kablosu takili olmasına rağmen Ethernet kablosunu görmüyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı