Çözüldü Bilgisayar fanlar yarım saniye dönüp duruyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Manhunt

Hectopat
Daha fazla  
Selamünaleyküm iyi geceler. Kusura bakmayın rahatsız ediyorum sizi. Ama 1 haftadır bilgisayara giremiyorum. Sorunum bilgisayar Power tuşuna basıyorum fanlar yarım saniye çalışıp duruyor. O sırada mouse LED ışıkları yanıp sönüyor yani elektrik kesiliyor gibi bir şey. Ara sıra açılıyor ama 3 4 dakika sonra kapaniyor. Yardım edersiniz sevinirim.

Yüksek ihtimal güç kaynağı arızalıdır, PSU değiştirin.

Ya inşallah sorun PSU dur alırım şu anda açılmıyor PC dün mesela açtım görüntü geliyor tam şifreyi yazacağım kapaniyor

Yüksek ihtimal güç kaynağı arızalıdır, PSU değiştirin.

Bu arada bayağı yüklenmiştim bir oyunda o yüzden olma ihtimali var mi?

Merhaba, RAM'leri kontrol sağlamış mıydınız? Ayrıyeten sormak istediğim bir diğer husus ise güç düğmesine bastıktan sonra kasanın ışıkları yanıp görüntü veriyor mu birkaç saniyeliğine de olsa?

RAM'leri sök sil tekrar tak, güç kaynağını arkadan kapat ve Power tuşuna bir süre basılı tut daha sonra sistemi açmayı dene.

Hepsini denedim olmuyor internetten Full araştırdım en son buraya geldim ya büyük ihtimal PSU çünkü PC'yi açarken elektriği kesiyor mouse LED sönüyor yanıyor sonra.

Merhaba, RAM'leri kontrol sağlamış mıydınız? Ayrıyeten sormak istediğim bir diğer husus ise güç düğmesine bastıktan sonra kasanın ışıkları yanıp görüntü veriyor mu birkaç saniyeliğine de olsa?

Yok abi bazen açılıyor ama tam şifre yazıyorum kapanıyor ya da tam açılıyor güç kesiliyor

Sorunu çözdüm PSU arızalanmış yenisini aldım çözüldü:) teşekkürler

Geri
Yukarı