Bilgisayar fanları çalışmıyor

Demeanour

Hectopat
Bilgisayarımı CPU ve DRAM ışığı yanıyor diye aldığım yere geri göndermiştim. Bugün elime ulaştı sorunsuz şekilde ancak bilgisayarı açtığımda monitöre ekran gelene kadar kasa fanları çalışıyor ancak ekran geldikten sonra kendi kendine duruyor. Bilgisayarı göndermeden önce çalışıyordu.

Bilgisayarınızın sadece fanlarının durduğunu ve sistemin çalışmaya devam ettiğini anlıyorum bu durumda AMD Cool&Quet veya Asus Smart Fan gibi bir özelliğin aktif edildiğini ve sisteminizin sadece belli bir ısı seviyesine geldiğinde fanları tetiklediğini düşünüyorum.

Bilgisayarınızın sadece fanlarının durduğunu ve sistemin çalışmaya devam ettiğini anlıyorum bu durumda AMD Cool&Quet veya Asus Smart Fan gibi bir özelliğin aktif edildiğini ve sisteminizin sadece belli bir ısı seviyesine geldiğinde fanları tetiklediğini düşünüyorum.
Evet, sistem çalışıyor ancak sadece kasanın kendi fanları dönmüyor. Yani işlemci sistem boştayken fanı çalışmasına rağmen 95 derecelere kadar yükseliyor. Kasa fanının çalışması için işlemcinin yanması falan gerekiyor herhalde.

Geri
Yukarı