Bilgisayar fanları sürekli hızlı çalışıyor

mortalkadir

Hectopat
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
120 GB SSD
Arkadaşlar selam. Benim bilgisayarımda önceden böyle şeyler yoktu sessiz çalışırdı çok nadiren fanlar hızlı çalışırdı. Son günlerde sürekli bir hızlı fan çalışması var ve ısınma var. Oyun oynamıyorum sadece YouTube'dan video izliyorum internette takılıyorum. Mesela fanlar şu an sessiz ama video izlerken falan tekrardan hızlanıyor sonra yavaşlıyor sonra tekrar hızlanıyor. OneDrive depolamam %93 oranında dolu. Uygulama olarak Camtasia Studio 8 ve Telegram var. İlk resimde genellikle ortalama ve hızlı çalıştığındaki grafikler var. İkinci resimde en sessiz halindeyken grafiği var. Sizce neden oluyor?
pc1.png
pc2.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Yaz ayları, termal macun ve cihazın performans modunda olması gibi 3 faktör var. Bilgisayarınızı 6+ ay önce aldıysanız bakım yaptırmanız gerekiyor. Yaz aylarında da bilgisayarlar ısınır normaldir. Son olarak cihazınız performans modundaysa sürekli yüksek güç tüketecektir.

Tamam.

Hocam bizim burada yaz diye bir şey yok. Havalar sıcak değil. Ayrıca performans modumda değil.

Güç modunu ne durunda.
Speccy programıyla sıcaklık değerleri ne durumda test eder misin?

Güç modunu ne durunda.
Speccy programıyla sıcaklık değerleri ne durumda test eder misin?

Yaz ayları, termal macun ve cihazın performans modunda olması gibi 3 faktör var. Bilgisayarınızı 6+ ay önce aldıysanız bakım yaptırmanız gerekiyor. Yaz aylarında da bilgisayarlar ısınır normaldir. Son olarak cihazınız performans modundaysa sürekli yüksek güç tüketecektir.

Sorun herhalde Google Chrome'dan dolayı çünkü Chrome açık olmayınca bellek kullanımı %45'e kadar düşürüyor ve fanlar sessiz oluyor ama Chrome açıkken 70 ve 80'e kadar çıkıyor. Sizce olabilir mi?

Sorun herhalde Google Chrome'dan dolayı çünkü Chrome açık olmayınca bellek kullanımı %45'e kadar düşürüyor ve fanlar sessiz oluyor ama Chrome açıkken 70 ve 80'e kadar çıkıyor. Sizce olabilir mi?

Dosya Ekleri

• sıcaklık.png
    sıcaklık.png
    77,4 KB · Görüntüleme: 22
Son düzenleme:

Geri
Yukarı