Bilgisayar farklı işlemci ile açılmıyor

batudemirer

Hectopat
Yer
Hatay
Daha fazla  
Bende eski bir işlemci var. Arkadaşım bana bir işlemci verdi çalışıp çalışmadığını bilmiyordu bilgisayara takıyorum çalışıyor 20 saniye sonra kapanıyor. Eskisini takıyorum sorun yok düzgün çalışıyor. Bunun sebebi ne olabilir yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Acaba neden? Binbir türlü neden olabilir ama neden? Bir düşüneyim...

Acaba düşünmek yerine doğrudan sisteminizi ve takmak istediğiniz işlemciyi mi belirtseydiniz?

Bende eski bir işlemci var. Arkadaşım bana bir işlemci verdi çalışıp çalışmadığını bilmiyordu bilgisayara takıyorum çalışıyor 20 saniye sonra kapanıyor. Eskisini takıyorum sorun yok düzgün çalışıyor. Bunun sebebi ne olabilir yardımlarınızı bekliyorum.
Tamamda anakart modeli ile takmak istediğiniz işlemcinin modelini belirtirseniz daha çok yardımcı olunur. Şuan bütün yazacaklarmış varsayım.

Acaba neden? Binbir türlü neden olabilir ama neden? Bir düşüneyim...

Acaba düşünmek yerine doğrudan sisteminizi ve takmak istediğiniz işlemciyi mi belirtseydiniz?
Takmak istediğim işlemci intel pentium d 925 kullandığım işlemci core 2 duo e2180 anakartım p31-es3g.
Tamamda anakart modeli ile takmak istediğiniz işlemcinin modelini belirtirseniz daha çok yardımcı olunur. Şuan bütün yazacaklarmış varsayım.
Takmak istediğim işlemci intel pentium d 925 kullandığım işlemci core 2 duo e2180 anakartım p31-es3g .
Anakartı takmak istediğiniz yeni işlemciyi belirtmenize gerek yok zaten biz hemen anlar çözeriz.
Takmak istediğim işlemci intel pentium d 925 kullandığım işlemci core 2 duo e2180 anakartım p31-es3g
Büyük ihtimalle BIOS eski işlemciyi arıyor yeni bileşen takmadan önce BIOS sıfırlama yapmanı öneririm.
Bileşenleri belirtin.
Takmak istediğim işlemci intel pentium d 925 kullandığım işlemci core 2 duo e2180 anakartım p31-es3g

Takmak istediğim işlemci intel pentium d 925 kullandığım işlemci core 2 duo e2180 anakartım p31-es3g.

Takmak istediğim işlemci intel pentium d 925 kullandığım işlemci core 2 duo e2180 anakartım p31-es3g .

Doğru taktın değil mi? Islemci ve anakartta üçgen ya da işaret olacak birbirine denk gelecekler. Anlamadigim işlemciler hemen hemen birbirine yakın niye böyle bir şey yaptin?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı