Bilgisayar format atarken kapandı

• Konuyu başlatan wooNH
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 18
  • Görüntüleme 651

wooNH

Kilopat
Daha fazla  
Bilgisayara Windows 11 format atarken elektrik gitmesi sonucu kapandı. Şu an ne ekran kartından ne de anakarttan monitöre görüntü alamıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayara Windows 11 format atarken elektrik gitmesi sonucu kapandı. Şu an ne ekran kartından ne de anakarttan monitöre görüntü alamıyorum.
Elektrik firmasını arayın ve eğer planlı kesinti değilse ve size bildirilmemiş ise dava açma hakkına sahipsiniz.

BIOS'a girebiliyor musunuz? Cevap hayır ise BIOS uçmuş.

BİOS ekranına girip boot menüden tekrar Flashı seçip tekrar format atamıyor musun?

Elektrik firmasını arayın ve eğer planlı kesinti değilse ve size bildirilmemiş ise dava açma hakkına sahipsiniz.
O dava sonuçlanana kadar yeni bilgisayar alır arkadaş, anlık elektrik kesintisi sağolsun memleketimizin mükkemmel altyapıya sahip olmasından kaynaklı.

Ekrana anakart logosu dahil hiçbir görüntü gelmiyor.
Elektrik kesintisinin bilgisayarınızdan ziyade monitörünüze de zarar vermiş olma ihtimali üzerinde durmayı unutmayın. Belki sorun ondadır.

Bilgisayarın illa zarar görmüş olması için o an format atıyor olmanın bilgisayar nezdinde bir karşılığı yok, sistemi normal kullanıyormuşsunuz gibi de düşünebilirsiniz.

Eğer kurulum yaptığınız disk bir HDD'yse yük altındayken gücü kesilince arızalanabilir. Eğer varsa sistemden HDD'lerin elektrik ve veri kablolarını çıkarıp öyle çalıştırmayı deneyin bir de bilgisayarı, ihtimaller bunlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı