Bilgisayar formattan 1 hafta sonra onarıma düşüyor

TheMelo

Femtopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşletim Sistemi Adı Microsoft Windows 10 Pro
Anakart Asus P8H61-M LX3 PLUS R2.0 -
İşlemci Intel(R) Core(TM) i5-3470 CPU @ 3.20GHz, 3201 Mhz, 4 Çekirdek, 4 Mantıksal İşlemci
DDR3 Ram 16,0 GB
Ekran Kartı GT730 2 GB
Herkese merhaba, yukarıda yazdığım gibi bilgesayarıma sürekli format atmak zorunda kalıyorum. En fazla 1 hafta dayanıyor süre geçtiği zaman sürekli donuyor kapatıp açtığımda ise kişisel bilgesayarınız onarılıyor yazısı geliyor. Beklediğimde ise bütün dosyaları siliyor bu sorun neden kaynaklıdır HDD mi RAM mi yoksa başka bir şey mi? Anlamadım, yardımcı olursanız sevinirim. Ayrıca işletim sistemim Windows 10 Pro.

2 diskin varsa tek tek dene. Varsa da yoksa da diski bozuk sektör taramasından geçir.

Hocam şimdi denedim Windows sürücüyü başarılı bir şekilde taradı hiçbir hata bulamadı diyor.

HD Tune ile bozuk sektör taraması yaptın mı? Windows sadece bozuk dosyaları bulur, diskin bozuk kısımlarını değil. O yüzden bu araçla yapman lazım. HDTune ile "Error scan" kısmından "quick scan" tikini kaldırıp tarama yapın. uzun scan yapmalısın. Quick scan kapalı olsun.

Son düzenleme:

Dosya Ekleri

• image-3.png
    image-3.png
    30,1 KB · Görüntüleme: 15
Sürekli format atmanın sebebi ve onarıma düşmesinin nedeni bu işte. Artık yeni bir disk alma zamanın gelmiş. Eğer bu disk yeni ise muhakkak iade et ya da garantiye gönder.

Sürekli format atmanın sebebi ve onarıma düşmesinin nedeni bu işte. Artık yeni bir disk alma zamanın gelmiş. Eğer bu disk yeni ise muhakkak iade et ya da garantiye gönder.

Hocam SSD mantıklı olur mu anakartım biraz eski ya da HDD devam mı edeyim anakartım ASUS P8H61-M LX3 Plus r2.0

Geri
Yukarı