Bilgisayar gibi kullanılabilecek tablet önerisi

• Konuyu başlatan Mhex
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 43
  • Görüntüleme 563
Hocam ben alım satımını yapıyorum S9 FE+ olsun MatePad 11.5 şu anda elimde Air de var sormak istediklerini alıntılayabilirsin, cevaplarım.

Aslında aklımda bir şey var MatePad 11.5 la Air arasındaki farklar tam olarak ne.
Araştırdığımda GPU da belirgin bir fark olduğunu gördüm öyle mi?

Şöyle
1) ekran çok daha iyi ipad ekranı gibi air ekranı 2.8k
2)işlemci çok daha güçlü snapdragon 888 kalemi kablosuz ve direkt tablete yapışıp şarj oluyor diğeri kablolu ki bu sıkıntı, yani önemli değil sanarsın ama cidden önemli taşımada
3)144 hz ekran bunda dikkat etmedim ama 11.5 da 60 hz düşüyor kalem kullanırken ama inanılmaz farketmiyor bence bu çok önemli değil
4) klavye müq değil bence şarjlı uzaktan kullanabiliyorsun ama basım hataları var yapmak için yapılmış, kalem öyle değil içinde kalem uygulaması da var ayrı onu alırsan baskı hissiyatı var kalın ince yazmak için
5) bunu duydum kesin mi bilmiyorum nerden bakılır hdmi bağlanıyor diye air de diceklerim bu kadar 11.5 kötü değil işini rahat görür ama bütçen varsa air tabiki ipadi aratmaz, alıcak olursan bana bi uğra 😁 sorun olursa da alıntıla

S9 fe serisini de cevaplayabilirim istersen ama huawei daha iyi

Samsung FE serilerine genelde biraz yan gözle bakarım. Çünkü bana daha çok ucuza açılmış gibi gelir. BMW'ye Renault motoru takılmış gibi.😀

Klavye yi bir tanıdıktan denedim ve bana yeterli geldi açıkçası o laptop hissiyatını tam yaşatmaz tabii ama yine idare eder.

Hem arada çok fark yok değer diye düşünüyorum.

Telefonum s20 fe valla bu tel müq 256 gb olanı ona laf ettirmem, s9fe+ tam aradığın boyut olarak büyük tam laptop yapmalık ama ayrı klavye almak ve özellikler düşünülünce huawei daha iyi bir de cidden air ekranı s9 fe göre çok daha iyi istersen fotoğraf ekliyim
17161199267687419054978999191530.jpg
.

Kankam 11.5 papermatte geçti elimden ben sevmedim bir kağıt hissiyatı diye bişi yok ama mat ekran ve cidden paralama yapmıyor ama ekran 2.8k bence aynı kaliteyi vermiyor o canlılık yok eyvallah güneş altında kullanalım da evde de o ipad canlılığı istiyor insan

Kankam 11.5 papermatte geçti elimden ben sevmedim bir kağıt hissiyatı diye bir şey yok ama mat ekran ve cidden paralama yapmıyor ama ekran 2.8k bence aynı kaliteyi vermiyor o canlılık yok eyvallah güneş altında kullanalım da evde de o iPad canlılığı istiyor insan.

Merak ettiğimde buydu mesela ben telefonuma mat ekran koruması takmıştım ve o canlılığı azaltmıştı bayağı kötü olmuştu acaba papermatte de öyle midir diye merak ettim ama YouTube'da bir kanal etkilemiyor demişti.

Asla telefona takılan mat ekran gibi değil daha kaliteli bence etkiliyor devasa olmasa da air kullandığım için mi bilmiyorum 11.5 papermatte daha cansız geldi

Asla telefona takılan mat ekran gibi değil daha kaliteli bence etkiliyor devasa olmasa da Air kullandığım için mi bilmiyorum 11.5 papermatte daha cansız geldi.

Aslında sormamın nedeni Air papermatte Edition modeli 4 GB daha fazla RAM ve 128 GB daha fazla alana sahip o yüzden düşündüm.

Geri
Yukarı