Çözüldü Bilgisayar görüntü vermiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ertugrulbaki1

Decapat
Daha fazla  
Eski (bayağı eski) bilgisayarı temizlemeye çalışıyordum çalıştırmayı denediğimde yanık kokusu geldi ve şimdi bilgisayar görüntü vermiyor RAM'leri çıkarıp taktım BIOS pilini çıkarıp taktım hiçbir tepki vermedi fanlar dönüyor anakart ışığı yanıyor ama görüntü alamıyorum HDD'siz hatta RAM'siz bile çalıtırmayı denedim hiçbir tepki vermedi (normalde RAM'siz çalıştırmayı denediğimde ses çıkartıyordu)

Çözüm
Peki bu diğer parçala zarar verir mi hard diski çıkarıp verilerimi kurtarabilir miyim veya diğer parçalar işlevini yitirir mi? Bunun nedenleri nedir?

Verebilir çünkü Power Supply yanmış ve o sırada düzensiz bir akım anakartta bir anda girdi durum böyle olunca kaldıramamış ve bozulmuş olma ihtimalleri çok yüksek ben sadece güney köprüsünü örnek verdim ama cihazım eski diyorsun ondan uğraşmanı tavsiye etmem.

Hard disk gibi parçalar için çıkarıp başka PC'ye takıp denemeden öğrenemezsin dışta bir şey gözükmüyorsa. Onu deneyebilirsin tamamen sana kalmış bir ihtimal kurtarabilirsin. Ben çok tavsiye etmiyorum kartta zarar geldiyse taktığında diğer PC yede zarar verebilir, sorumluluk almam bu durumda da.
Ekran kartım yok ve çalışırken tepki veren LED'ler fanlar hepsi normal çalışıyor böyle bir sorun olsa bunlardan biri kesilmez miydi?

Güney köprüsü dediğimiz görüntü ileten bir köprü var o köprü zarar görürse (helede eski anarkartsa) yapımı masraflı ve zor oluyor sistem kendini açıyor (ama tepki vs olmadan) siyah ekranda kalıyor görüntü veremiyor.

Güney köprüsü dediğimiz görüntü ileten bir köprü var o köprü zarar görürse (helede eski anarkartsa) yapımı masraflı ve zor oluyor sistem kendini açıyor (ama tepki vs olmadan) siyah ekranda kalıyor görüntü veremiyor.
Peki bu diğer parçala zarar verir mi hard diski çıkarıp verilerimi kurtarabilir miyim veya diğer parçalar işlevini yitirir mi. Bunun nedenleri nedir

Peki bu diğer parçala zarar verir mi hard diski çıkarıp verilerimi kurtarabilir miyim veya diğer parçalar işlevini yitirir mi? Bunun nedenleri nedir?

Verebilir çünkü Power Supply yanmış ve o sırada düzensiz bir akım anakartta bir anda girdi durum böyle olunca kaldıramamış ve bozulmuş olma ihtimalleri çok yüksek ben sadece güney köprüsünü örnek verdim ama cihazım eski diyorsun ondan uğraşmanı tavsiye etmem.

Hard disk gibi parçalar için çıkarıp başka PC'ye takıp denemeden öğrenemezsin dışta bir şey gözükmüyorsa. Onu deneyebilirsin tamamen sana kalmış bir ihtimal kurtarabilirsin. Ben çok tavsiye etmiyorum kartta zarar geldiyse taktığında diğer PC yede zarar verebilir, sorumluluk almam bu durumda da.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı