Bilgisayar GTX 670'i Tesla K10 olarak görüyor

Shenzou1903

Decapat
Daha fazla  
GTX 670 Ekran kartım var.
Bilgisayara format attım. Tekrar Windows 10 yüklediğimde otomatik olarak sürücüleri indirip kurdum. Ama maalesef bilgisayar ekran kartımı Tesla K10 zannediyor ve ekranımın sağ, sol, üst ve alt bölgeleri tamamen siyah. Yani ekran monitörümü kaplamıyor ekranın neredeyse toplam %25i siyah. Ne yapsam da sorunu çözemedim. Aklıma gelen denediğim çözümler şöyleydi.
1) NVIDIA orijinal sitesinden GTX 670 ekran kartımı manüel seçip olarak seçip indirip yükledim. Hiçbir şey olmadı.
2) DDU yazılımını indirip bilgisayarımı güvenli modda başlatıp ekran kartı sürücüme dair ne varsa komple kökünden sildim. Artık aygıt yöneticinde Tesla K10 yazmıyordu klasik "Görüntü bağdaştırıcısı" yazıyordu ve indirdiğim GTX 670 sürücüsünü internete bağlanmadan ve bağlanarak yine kurdum. Sonuç olarak aygıt yöneticisinden baktığımda yine Tesla K10 olarak gözüküyor ve ekranın kenarları hala siyah.
3) Eski bir GTX 670 sürücüsü denemedim yine Tesla K10 yazıyor.
4) Driver Booster bile indirdim o da ekran kartımı Tesla K10 olarak görüyor ve düzgün sürücüyü yüklemiyor.
Ekran kartımın kutusu yok. Olsa DVD ile yüklerdim Artık ben bile ikna oldum gibi, ekran kartımın Tesla K10 olduğuna... Oyun falan oynanmıyor zaten sürücüsüz bir kartla ne yapılabilir ki. Birkaç gündür uğraşıyorum, yardımcı olabilecek bilgili birisi vardır diye bu foruma kaydoldum konu açtım. Teşekkürler.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    27,2 KB · Görüntüleme: 69
Son düzenleme:
ASUS, Sapphire kartınız hangi marka ise bir de oradan WHQL sürüm deneyerek kurun.
BIOS'tan herhangi bir ayar değiştirdiniz veya varsayılana döndürdünüz mü?

Hocam BIOS'unu sıfırlamanız gerekecek. Bu problem çok fazla kişide mevcut. Donanım arızası sebebiyle yaptığı da olmuş bu hatayı. BIOS sıfırlayıp veya yükselterek deneyiniz. Ayrıca BIOS ayarlarında PCIe GEN2 seçerek deneyiniz.

Windows 10 değil de Windows 7 kurmayı deneyin bir de. Ayrıca bu konuyu araştırdım, PNY ve EVGA'nın 670'inde bu problemi yaşayan arkadaşlar olmuş. Donanımda bir problem çıkınca donanım kimliğini K10 diye değiştirebiliyormuş bu kartlar.

ASUS, Sapphire kartınız hangi marka ise bir de oradan WHQL sürüm deneyerek kurun.
BIOS'tan herhangi bir ayar değiştirdiniz veya varsayılana döndürdünüz mü?
Teşekkürler. Bu fikir aklıma gelmemişti. Bunu deneyeceğim fakat hangisini indireceğimi bilmiyorum.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    10,6 KB · Görüntüleme: 43

Geri
Yukarı