Bilgisayar gücü kesiyor

dipendenza

Hectopat
Yer
Adana
Daha fazla  
Meslek
Bilişim Teknoloji / Donanım
Merhaba arkadaşlar sorunum başlıkta belirttiğim gibi bilgisayarımın güç kesmesi. Bilgisayarım bunu boşta iken yapmıyor sadece belirli oyunlara girdiğim de yapmaya başlıyor. Kendini kapatıyor gücü kesiyor sonra tekrar veriyor önce harici olarak kullandığım güç kaynağından oluyor sandım arkasında ki prizleri çıkartıp normal grup prize verdim fakat maalesef orada da aynı sorun ile karşılaştım. Sizce bunun sebebi ne olabilir? ATS, Frostpunk tarzı oyunlara girdiğimde böyle bir sorun ile karşılaşıyorum fakat RDR 2, FH4 tarzı oyunlarda şaka gibi gelebilir bu tarz sorun ile karşılaşmıyorum. Herkese iyi forumlar diliyorum umuyorum sorunlarınız çözülür.

Sistem özelliklerim;

İşlemci: Intel i7 8700 4.6GHz
RAM: G.Skill Sniper X 32 GB.
Anakart: Gigabyte Z370P D3 4000MHz.
Ekran kartı: Gigabyte G1 Gaming 8 GB 1070.
Sıvı soğutma: Cooler Master ML240l V2.
Güç kaynağı: Cooler Master 650W.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar sorunum başlıkta belirttiğim gibi bilgisayarımın güç kesmesi. Bilgisayarım bunu boşta iken yapmıyor sadece belirli oyunlara girdiğim de yapmaya başlıyor. Kendini kapatıyor gücü kesiyor sonra tekrar veriyor önce harici olarak kullandığım güç kaynağından oluyor sandım arkasında ki prizleri çıkartıp normal grup prize verdim fakat maalesef orada da aynı sorun ile karşılaştım. Sizce bunun sebebi ne olabilir? ATS, Frostpunk tarzı oyunlara girdiğimde böyle bir sorun ile karşılaşıyorum fakat RDR 2, FH4 tarzı oyunlarda şaka gibi gelebilir bu tarz sorun ile karşılaşmıyorum. Herkese iyi forumlar diliyorum umuyorum sorunlarınız çözülür.

Sistem özelliklerim;

İşlemci: Intel i7 8700 4.6GHz
RAM: G.Skill Sniper X 32 GB.
Anakart: Gigabyte Z370P D3 4000MHz.
Ekran kartı: Gigabyte G1 Gaming 8 GB 1070.
Sıvı soğutma: Cooler Master ML240l v2.
Güç kaynağı: Cooler Master 650W.

Sistemin ısılarını AIDA 64 ile ölçüp buraya atabilir misiniz?

Sistemin ısılarını AIDA 64 ile ölçüp buraya atabilir misiniz?

Bu şekilde görünüyor buyurun. Core Temp'ten işlemciyi takip ediyorum Max. 67 görülmüş oyunda.

2134.jpg

Sorunum hala üzücü bir şekilde devam etmekte sebebini hiçbir şekilde anlayamıyorum belki kablolardan bazıları kısa devre yapıyordur deyip komple söktüm cihazı geri taktım ama bana mısın demiyor.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı