Bilgisayar hakkında detaylı bilgi nasıl öğrenilir?

antares554

Hectopat
Soru biraz genel. Amacım ağırlıklı donanım olmak üzere bilgisayarın temel parçalarını, işlevlerini, devreleri vb. öğrenmek. Elbette ortalama seviye bilgim var fakat daha derinlerine inmek istiyorum fakat doğru düzgün kaynak bulamadım. Önerebileceğiniz kaynak veya yöntem var mıdır?

Technopat en güzel kaynak olabilir :) Burada ister istemez belirli sorunlar oluyor, bu sorunların çözümleri sizlere donanımın nasıl çalıştığı, sorunların nerelerden olabileceği hakkında bilgiler veriyor. Özellikle eski konulara ve sorunlara bakarak fikir edinebilirsiniz.

Bunun dışında yine bu işin içinde olan bilgisayar tamiri, elektronik eşya tamiri gibi şeylerin de tabii ki size katkısı olur.

Soru biraz genel. Amacım ağırlıklı donanım olmak üzere bilgisayarın temel parçalarını, işlevlerini, devreleri vb. öğrenmek. Elbette ortalama seviye bilgim var fakat daha derinlerine inmek istiyorum fakat doğru düzgün kaynak bulamadım. Önerebileceğiniz kaynak veya yöntem var mıdır?
YouTube izle.

Bilgisayar donanımı öğrenmenin büyük oranda deneyim işi olduğunu düşünüyorum. Zamanla kendi aldığın hataları çözmeye çalışarak kendi kendine öğreniyorsun.

Fazlasını öğrenmek istiyorsan Udemy, BTK Akademi gibi platformlarda elektrik elektronik konularında eğitimler var. Onlara bakabilirsin.

Nejdet Delioğlu kanalını takip edebilirsin. Tamir, öğretici videolar vs oluşturuyordu en son 2 sene önce takip ediyordum videoları zevkliydi yaşın kaç bilmiyorum ama temel atmaya yönelik faydalıdır.

2 senedir burayı kullanıyorum ve zamanla bir çok şey öğrendim. Gerek donanımsal gerek yazılımsal. Aklınıza geldikçe araştırıp YouTube'dan güvenilir kaynaklar olacak şekilde izleyebilirsiniz.

Bilgisayara 3 sene önce falan başladım şu an 16 yaşındayım çoğu arkadaşımdan geç başladım yani başlarda bende sizin gibiydim öğrenmek istiyordum ve şu an çoğu oyundan başka bir şeyden haberi olmayan o arkadaşlarımdan bilgiliyim hala da öğreniyorum. Zaman ve merak, aklınıza gelen her şeyi araştırın burada merak ettiklerinizi sorun saçma olabilir hiç önemli değil mahalle bilgisayarcısının her dediğine inanacak kadar cahil olmayın yeter.

Geri
Yukarı