Toplama bilgisayar parçaları hakkında detaylı bilgilendirme

osman21

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhaba. Bilgisayar toplamayı düşüyorum fakat daha öncesinde bu konuda detaylı fikir sahibi olmak istiyorum. İşlemci, anakart, ekran kartı, RAM vs. vs. Örneğin işlemci performanslarını oyun videoları izleyerek az çok anlıyorum fakat aynı işlemci farklı bir anakartla kullanıldığında farklı performans veriyor başka bir ekrankartiyla kullanıldığında. Mesela AMD işlemci AMD ekrankartıyla kullanıldığında daha mı iyi performans verir bunu test etmeden nasıl anlarım ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu zamanla oluşan bir tecrübe. PC dünyasında çok sayıda bileşen var ve milyonlarca kombinasyon yapmak mümkün. AMD ekran kartı AMD işlemci ile iyi performans vermiyor. Hatta çoğunlukla Intel ile daha iyi performans veriyor zira Intel'in tek çekirdek performansı daha iyi.

PC bileşenleri konusunda detaylı bilgi için videolarımız izleyebilirsiniz. Videoları izledikçe zamanla tecrübe edineceksiniz. Ya da Sosyal'de aklınıza takılan sorular için konu açacaksınız.

@Recep Baltaş

Sistem tavsiyelerinize baktım ve kendime bir sistem kurdum, fiyatı en düşük maliyete indirmeye çalıştım sizce seçimlerimi doğru mu yapmışım?

toplama.png

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı