Bilgisayar hakkında uzman olmak için ne yapılmalı?

Mah ve Şer

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayar alanında uzman olmak için nereden ve nasıl başlamalıyım?

Ayrıca bilgisayarla alakalı bilgiler, dokümanlar, videolar, eğitim setleri nereden bulabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Donanım hakkında uzman olmak istiyorsan, toplama bölümünü takibe al. Technopat kasa toplama videolarını izle.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kesinlikle araştır, soruştur, düşün arada sırada PC topla. Merak ve heves senin için çok önemli. Zamanla bilgin artacaktır.

PC toplama videoları izleyerek başlayabilirsin. Ben öyle yapmıştım. Bilmediğin bir şey olduğunda onu merak edip okumalısın. Bu sadece bilgisayar konusunda değil her işte böyle. Parçaları tanımaya başladığında keyfi olarak sistem toplayabilirsin. Yani sonuç olarak merak etmen gerekiyor.

Bilgisayar alanında uzman olmak için nereden ve nasıl başlamalıyım?

Ayrıca bilgisayarla alakalı bilgiler, dokümanlar, videolar, eğitim setleri nereden bulabilirim?
İlk olarak basit şeylerden başla. GHz, çekirdek ve thread sayısı, RAM MHz'i, RAM türü vs., vs., gibi. Sonra da daha derine in (Örn.: Mimari).
Technopat'ın, Volkan Oyun Kuvvetleri'nin ve TeknoSeyir'in videolarını izleyebilirsin.

İlk olarak basit şeylerden başla. GHz, çekirdek ve thread sayısı, RAM MHz'i, RAM türü vs., vs., gibi. Sonra da daha derine in (Örn.: Mimari).
Technopat'ın, Volkan Oyun Kuvvetleri'nin ve TeknoSeyir'in videolarını izleyebilirsin.
Technopat ve Teknoseyir tamam hatta bunlara donanımhaber de eklenebilir ancak "Volkan Oyun Kuvvetleri" nedir. :esne: O kanal gördüğüm kadarıyla haberleri derleyip yorum yapmaktan ötesine geçemiyor.

Siz işlemciden bahsetmişsiniz. Arkadaş bilgisayar alanında diyor :)

Sorunuzun cevabına gelirsek, ben bu foruma üye olduğum zaman bilgisayar ilgim vardı, bilgim yoktu. Zamanla forumdaki konuları takip ederek bilgi sahibi oluyorsunuz. Tabii araştırma da yapmak lazım böyle konularda.

Siz işlemciden bahsetmişsiniz. Arkadaş bilgisayar alanında diyor :)

Sorunuzun cevabına gelirsek, ben bu foruma üye olduğum zaman bilgisayar ilgim vardı, bilgim yoktu. Zamanla forumdaki konuları takip ederek bilgi sahibi oluyorsunuz. Tabii araştırma da yapmak lazım böyle konularda.
:) Hocam yani demek istediğim basitten zora git. Örnek olarak işlemciyi verdim :)

Technopat ve Teknoseyir tamam hatta bunlara donanımhaber de eklenebilir ancak "Volkan Oyun Kuvvetleri" nedir. :esne: O kanal gördüğüm kadarıyla haberleri derleyip yorum yapmaktan ötesine geçemiyor.
Öyle demeyin hocam ya. Yani büyük bir kanal olmasa da kötü de değil.

Beyler peki kaynak olarak neyi takip etmemi önerirsiniz ?Yani şuan kafamda birçok bilgi var fakat karmaşık durumda.Bu bilgileri düzenli hâle getirmek için yardımcı kaynağa ihtiyacım var.

Başlarda temel olarak ya da ileri düzey olarak takip edebileceğim donanım olabilir,yazılım olabilir,temel bilgisayar olabilir bu konularda döküman vs. nereden bulabilirim ?

Not:Güncel anlatım olursa çok iyi olur.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı