Bilgisayar harici diski görmüyor

Pitney

Decapat
Merhaba; bir tanesi 1TB'lık diğeri 500GB'lık iki HDD'yi de USB'den bağladığımda ne sağ alttaki donanımı kaldır sekmesinde ne de disk yönetiminde gözüküyor. Ancak ışığı yanıyor ve disk dönüyor. Bilgisayarı ilk formatladığım zaman (yaklaşık 2 ay önce) sorunsuz çalışıyorlardı. USB portlarına flash bellek taktığımda ise sorunsuz çalışıyor. Bu iki HDD'yi başka sisteme taktığımda da sorunsuz çalışıyor. Sorun ne olabilir? Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yaptım ve bu şekilde gözüküyor. Ancak yine harici diski görmüyor. Aynı yuvalara küçük flaş bellek takıyorum sorunsuz görüyor.

Dosya Ekleri

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    50,8 KB · Görüntüleme: 69
Yaptım ve bu şekilde gözüküyor. Ancak yine harici diski görmüyor. Aynı yuvalara küçük flaş bellek takıyorum sorunsuz görüyor.
Veri aktarım kablosunda herhangi bir sorun var mı? Bazen oksitlenmeden dolayı bilgisayarın diski görmediği olabiliyor. USB giriş ve çıkışlarını WD40 benzeri bir pas sökücü ile temizlemeyi deneyin.

Sürücülerde eksiklik olabilir.
Not: USB bağlayınca onu görüyorsa ve HDD bağlantısı yapıldığında görmüyorsa sorun başka olabilir ama dediğim yöntemi deneyebilirsiniz.

Dilersen Windows Update alabilir dilersen Driver Booster indir bunu indirerek bilgisarayındaki tüm sürücüleri yükleme yapabilirsin kullandığım bir yazılımdır gayet memlunum bütün eski eksik Driver dosyalarını güncel halleri ile yükleme yapıyor.

Dilersen Windows Update alabilir dilersen Driver Booster indirbunu indirerek bilgisarayındaki tüm sürücüleri yükleme yapabilirsin kullandığım bir yazılımdır gayet memlunum bütün eski eksik Driver dosyalarını güncel halleri ile yükleme yapıyor.
Kullanılmaması gereken bir yazılım. Sürücüleri bozduğuna, yanlış sürücü kurduğuna defalarca kez şahit oldum.

29.05.2020 tarihinde Ekran kartı vs. güncellemeler için Driver Booster 7 kurmuştum. Ondan sonra oldu zaten. Şimdi ne yapacağım hiç bilemiyorum.

29.05.2020 tarihinde ekran kartı vs. güncellemeler için Driver Booster 7 kurmuştum. Ondan sonra oldu zaten. Şimdi ne yapacağım hiç bilemiyorum.

O zaman hocam tekrar temiz bir format atacaksınız sadece Windows Update alacaksınız Driver'leri Windows Update yükleme yapacak.
Windows sıfırlama demiyorum mümkünse USB ile atmayaçalışın bir de böyle deneyebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı