Çözüldü Bilgisayar harici ekran kartını görmüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Konuya hızlı gireceğim PCL Express slot da bulunan ekran kartını görmüyor. Ana kart kendi ekranını görüyor akla gelecek her yöntemi denedim 2 adet PCL Express slot yuvasını denedim yine de ekrana görüntü gelmiyor haliyle bende onboard ekrana taktım kabloyu görüntü geliyor normal çalışıyor bir program var DDU herhalde onunla bütün sürümü sildim yükledim gene olmadı gene görmüyor doğru olanı yükledim herhangi bir hata görmeden yüklüyor yazılımı ama yüklendiği zaman Microsoft temel görüntü bağdaştırıcı sonra ekran kartının sürümünü göstermiyor ana kartın kendi adı gözüküyor ekran kartında hiçbir problem yok normal çalışıyor ışığı yanıyor güç geliyor fanı dönüyor bilgisayarım zaten eski uzun zaman sonra bir oyuna gireyim dedim açılmadı biliyorum bilgisayar eski ama zamanın en iyi toplamasından biriydi.
Ana kartım bu göründüğü gibi kendi ekran kartı var ve onu görüyor. Ana kart ve ekran kartı resim olarak vereceğim.

Ekran kartım bu HD4850 GDDR3 1 GB 256 b ATI Radeon DX10.1.

Düzelmesi için ne yapmam gerek.

1587556684236.png

Çok karışık yazmışsınız. Bu arada anakart'ın kendi grafik kartı değil işlemcinin kendi grafik kartı. Ekran kartını takınca görüntü hiç mi gelmiyor yoksa geliyor'da onu görmüyor'mu ?

Konuya hızlı gireceğim PCL Express slot da bulunan ekran kartını görmüyor. Ana kart kendi ekranını görüyor akla gelecek her yöntemi denedim 2 adet PCL Express slot yuvasını denedim yine de ekrana görüntü gelmiyor haliyle bende onboard ekrana taktım kabloyu görüntü geliyor normal çalışıyor bir program var DDU herhalde onunla bütün sürümü sildim yükledim gene olmadı gene görmüyor doğru olanı yükledim herhangi bir hata görmeden yüklüyor yazılımı ama yüklendiği zaman Microsoft temel görüntü bağdaştırıcı sonra ekran kartının sürümünü göstermiyor ana kartın kendi adı gözüküyor ekran kartında hiçbir problem yok normal çalışıyor ışığı yanıyor güç geliyor fanı dönüyor bilgisayarım zaten eski uzun zaman sonra bir oyuna gireyim dedim açılmadı biliyorum bilgisayar eski ama zamanın en iyi toplamasından biriydi.
Ana kartım bu göründüğü gibi kendi ekran kartı var ve onu görüyor. Ana kart ve ekran kartı resim olarak vereceğim.

Ekran kartım bu HD4850 GDDR3 1 GB 256 b ATI Radeon DX10.1.

Düzelmesi için ne yapmam gerek.

Eki Görüntüle 542756

Bu ekran kartını uzun yıllar kullandım. Büyük ihtimal kontrol etmişsinizdir ama ekran kartının power kablosu takılı mı?

Kartın sarı yerlerini siyah faber silgi ile sil. Sakın zarar verme o küçüm parçalara.
Düzenleme: Kabloyla biraz oyna zamanla yıpranıyor. Kasadan çıkan ısıdan dolayı sanırım belki bu yüzdendir.

Dostum ekran kartına kabloyu takınca bilgisayarı açınca monitöre görüntü gelmiyor monitör Power saving moda geçiyor.
O zaman ekran kart'sız yaptığınız güncellemeler boşa. Bu sorunu ne zamandan beri yaşıyorsunuz ? Bildiğim kadarıyla güç kaynakları her yıl güç kaybeder. Belki güç kaynağınız artık yetersiz gelmeye başlamıştır.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı