Bilgisayar hata vermeden oyundan atıyor

rocinante

Hectopat
Merhaba arkadaşlar. Bilgisayarda oyun oynarken 15-20 dk sonra hiç hata vermeden oyun kapanıyor. Sonra tekrar açıyorum oynamaya devam ediyorum ama bazen tekrar kapanıyor. Rocket League ve CS:GO'da yaşadım bunu. Kapanmadan önce GPU 67, CPU'da 56 dereceydi. Neden olabilir ki?

@rocinante OCCT ile test edebilirsiniz.
Şimdi fark ettim de sistemde 2x4 takılı olduğu halde 4GB gözüküyor.
@rocinante OCCT ile test edebilirsiniz.
RAM'lerden biri tam girmemiş sokete. Onu taktım şimdi.
@Firehorse MK II OCCT ile test etsem sorun çıkar mı? Donanımsal hata olur mu?
Sorun hala devam ediyor Rocket League'de. Birkaç saat Valorant oynadım onda da System Error diye bir hata verdi. Öyle olunca da her şey kilitleniyor. Bilgisayarı kapatıp açmam gerekli. Ama 3 kere oldu sadece. Rocket League'de takas yapmaya çalıştığım zaman ekran donuyor ve oyundan atıyor hata vermeden.
@Firehorse MK II

Son düzenleme:
Ben ne zaman bi sorun yaşasam bilgisayarla alakalı yıllardır hep işin altından PSU çıktı. Gidip yeni kaliteli bir PSU takıyorum sorun çözülüyor. Zaten PSU haricinde bir sorun varsa kendini çok belli ediyor ve kesinlikle anlıyorsun sorunun CPU mu GPU mu yoksa Ramlerden kaynaklı mı.. O yüzden uzun vadeli olması ve bilgisayarınızdaki diğer parçalara da sağlıklı ve yeterli bir güç iletimi için en azından 750W +80 Altın verimlilikte PSU alın. İleride de sorunsuz kullanmaya devam edersiniz. Bugün orta seviye bir bilgisayar en az 30 bin lira ise %10luk bir kısmı en azından PSU olmalıdır. Bugün 750W +80 Altın verimlilikte bir PSU ortalama 3 bin lira civarında. Bence en dikkat edilmesi gereken husus F/P bir bilgisayarda fiyat dağılımını iyi yapmaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı