Bilgisayar HDD'yi takınca M.2 SSD'yi algılamıyor

Exe.cutor

Picopat
Daha fazla  
Anakart
H410MH S2
Bilgisayarı yeni aldım sayılır ve M.2 SSD 256 GB oyun falan indirmek için pek fazla yerim yok. Elimde bir 320 GB HDD var onu kendi bilgisayarıma takmak istiyorum. İnternette pek yararlı bir şeyler bulamadım HDD'yi takınca SSD'yi algılamıyor. Tek başına ikisi de çalışıyor. BIOS ayarlarından pek anlamıyorum HDD'nin içinde Windows kurulu onu silmem bir şeyi değiştirir mi? Yardım ederseniz iyi olur.

Bilgisayarı yeni aldım sayılır ve M.2 SSD 256 GB oyun falan indirmek için pek fazla yerim yok. Elimde bir 320 GB HDD var onu kendi bilgisayarıma takmak istiyorum. İnternette pek yararlı bir şeyler bulamadım HDD'yi takınca SSD'yi algılamıyor. Tek başına ikisi de çalışıyor. BIOS ayarlarından pek anlamıyorum HDD'nin içinde Windows kurulu onu silmem bir şeyi değiştirir mi? Yardım ederseniz iyi olur.
Donanım yöneticisine girin, diski biçimlendirin. Windows 11 kullanıyor iseniz sistem > depolama > Diskler ve birimler'e girin diski biçimlendirip yeni bir disk alanı oluşturun diski görecektir.

Donanım yöneticisine girin, diski biçimlendirin. Windows 11 kullanıyor iseniz sistem > depolama > diskler ve Birimler'e girin diski biçimlendirip yeni bir disk alanı oluşturun diski görecektir.

Sistemi M.2 SSD üzerine kurdum yardımcı olarak HDD'yi kullanmak istiyorum. Aynı anda takınca HDD'yi algılıyor daha yavaş olduğu için sistemi SSD de kullanmamı engellemez değil mi?

Sistemi M.2 SSD üzerine kurdum yardımcı olarak HDD'yi kullanmak istiyorum. Aynı anda takınca HDD'yi algılıyor daha yavaş olduğu için sistemi SSD de kullanmamı engellemez değil mi?
Windows'u SSD'ye kurduysanız etkilemez. Fakat oyunları HDD'ye kuracaksanız okuma hızı düşük olacağı için ekranların daha geç yüklenmesi gibi sorunlar oluşturabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı