Bilgisayar HDMI girişi zorlandıktan sonra ekranda kırmızı noktalar

Daha fazla  
Arkadaşlar zamanında arkadaşım bilgisayarın HDMI girişindeki kabloyu biraz sert çektiği için orası biraz gevşemişti. Şimdi kardeşim bilgisayarın arka tarafını iyice zorladı kablonun ucu 90 derece yamulmuş. Elimle düzeltip taktım çalışmadı. Başka bir HDMI taktım ekranda benek benek kırmızı noktalar vardı. Bazı renklerde oluyordu. Korktum çıkartıp eskisini yeniden taktım çalıştı hiçbir sorun yok. Fakat ne oldu tam anlayamadım. Bundan önce taktığım kabloyu 4-5 kez çıkartıp takmıştım hepsinde kırmızı olmuştu.

Bende laptopumu bazen televizyonumuza bağlıyorum ve kullandığım HDMI kablosunun bir tarafında bir gevşeklik var. O tarafı televizyona taktığım zaman görüntüde bozulmalar oluyor ama o tarafı bilgisayara taktığım zaman televizyonun görüntüsünde herhangi bir sıkıntı olmuyor. Benim tahminimce HDMI kablonuzda sıkıntı vardır.

Bende laptopumu bazen televizyonumuza bağlıyorum ve kullandığım HDMI kablosunun bir tarafında bir gevşeklik var. O tarafı televizyona taktığım zaman görüntüde bozulmalar oluyor ama o tarafı bilgisayara taktığım zaman televizyonun görüntüsünde herhangi bir sıkıntı olmuyor. Benim tahminimce HDMI kablonuzda sıkıntı vardır.

Hocam önceki kabloyu televiyzonda falan deneyince böyle bir problem oraya çıkmıyordu. İşin garibi bükülen HDMI net görüntü verdi diğeri sağlamdı.

Hocam önceki kabloyu televiyzonda falan deneyince böyle bir problem oraya çıkmıyordu. İşin garibi bükülen HDMI net görüntü verdi diğeri sağlamdı.
Hocam o zaman sağlam olan kaliteli HDMI değildir. Güzel, kaliteli bir kablo ile denemekte fayda var.

Geri
Yukarı