Bilgisayar her açıldığında farklı bir hata veriyor

Snowsat

Hectopat
Arkadaşlar ben bilgisayarımı her açtığımda ya mavi ekran hatası alıyorum ya da BIOS'a atıyor orada da varsayılan ayarları yükle diyorum Windows geliyor sorunu çözemedim sorun SSD'den kaynaklı olduğunu düşünüyorum.

Olay görüntüleyicisi'ne girip ekran görüntüsü atabilir misin hataların? Bir de minidump dosyasını paylaşabilirsin, daha iyi olur. Bilen birisi inceler ve sorunu anlayabilir mavi ekranın kaynağını.

Windows'un bellek tanılama aracını çalıştırabilirsin, belleklerin durumunu görmüş olursun kesin olmasa bile.

BIOS güncel değilse güncellemenizi ve diskinizin sağlığına bakmanızı öneriyorum.

Boot ayarlarınızın düzgün olduğundan emin olun.

Yeni bir Windows kurulumu da bu sorunu çözebilir.

Olay görüntüleyicisi'ne girip ekran görüntüsü atabilir misin hataların? Bir de minidump dosyasını paylaşabilirsin, daha iyi olur. Bilen birisi inceler ve sorunu anlayabilir mavi ekranın kaynağını.

Windows'un bellek tanılama aracını çalıştırabilirsin, belleklerin durumunu görmüş olursun kesin olmasa bile.

BIOS güncel değilse güncellemenizi ve diskinizin sağlığına bakmanızı öneriyorum.

Dediklerini yapıp bu linke bıraktım DMP uzantısını.

Bu alanda tam olarak ne yapacağım bu arada boot ayarları derken bildiğimiz USB'den format attım Windows 10 herkesin yaptıgı gibi BIOS'a gelecek olursak B450 DS3h rev1.0 kullanıyorum anakart F63C BIOS'u kurulu şu an.

Dosya Ekleri

• 1663316434896.png
    1663316434896.png
    52,7 KB · Görüntüleme: 26
Son düzenleyen: Moderatör:
Dediklerini yapıp bu linke bıraktım DMP uzantısını.

Bu alanda tam olarak ne yapacağım?

Buraları atabilirsin.

1663316526173.png

Düzey'in kırmızı olarak gözüktüğü hatalara çift tıklayıp öyle atarsan daha anlaşılır olur. Hepsini atmaya da gerek yok. Kendin bakarsan anlarsın olay görüntüleyicisi'ndeki hatalara.

1663316572010.png

Mavi ekran için @Dümdüz, @Enes3078, @LSD, @Plyra, @Bora Dere bakabilir.

Son düzenleme:

Dosya Ekleri

• 1663316706294.png
    1663316706294.png
    37,1 KB · Görüntüleme: 15
  • 1663316745417.png
    1663316745417.png
    43,9 KB · Görüntüleme: 38
Dediğiniz SS'leri bıraktım hocam.

33000 tane olay var, bayağı bir şeyler olmuş. Güncel olaylardan pek önemli bir şey göremedim ama yine de kırmızı olanları kontrol etmeni öneririm.

Kırmızı olanlarım çoğunda bu hata mevcut.

Belirtilen hizmet silinmiş, yaşadığınız hatanın bununla alakası olduğunu sanmıyorum. Önemli olan nokta minidump dosyasını incelenmesi ancak ben bilmediğim için mavi ekran ile alakalı yeni bir konu açmayı deneyebilirsin.

Belirtilen hizmet silinmiş, yaşadığınız hatanın bununla alakası olduğunu sanmıyorum. Önemli olan nokta minidump dosyasını incelenmesi ancak ben bilmediğim için mavi ekran ile alakalı yeni bir konu açmayı deneyebilirsin.

0xc0000017 ve 0xc0000428 mavi ekrandaki hatalar bunlar sürekli başka bir hata veriyor. Bu tarz bir bilginiz var mı hocam?

Son düzenleyen: Moderatör:
0xc0000017 ve 0xc0000428 mavi ekrandaki hatalar bunlar sürekli başka bir hata veriyor bu tarz bir bilginiz var mı hocam?

Hata kodlarıyla alakalı net bilgim yok ancak minidump dosyasından sonuç gelene kadar birkaç bir şey daha önereceğim.

Birkaç Windows dosyası / bileşeni bozuksa ve eksikse onları onarmak için bu rehberi yapın.

Sürücülerinizi güncelleyin.

RAM testi yapın Windows'un bellek tanılama aracı ile.

Hata koduna baktığım zaman güncelleme ile alakalı olabiliyormuş. Windows'unuz güncel değilse güncelleyin veya güncelledikten sonra böyle bir şey olduysa güncelleştirmeyi kaldırın.

Yeni konular

Geri
Yukarı