Bilgisayar her açılışta görev çubuğunu göstermiyor

JackNicholson

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,
Bilgisayarımı her yeniden açtığımda %50 ihtimalle başlangıç çubuğu kayıp olarak başlıyor şu şekilde.

1685875995355.png

Ekranın alt kısmında gördüğünüz gibi başlangıç çubuğu yok.
İlk başlarda bilgisayarı tekrar kapatıp açıyordum belki bazen 5 defa kapat aç yapıp anca düzeliyordu dediğim gibi tamamen şansıma bazen sorunsuz açılıyor bazen böyle açılıyor fakat çözümü geçici olarak şu şekilde buldum.

1685876071608.png

Görev Yöneticisi'ni açıp "Windows Gezgini" yeniden başlat yapıyorum hatta bazen hızlıca tıklarken görevi sonlandır deyip siyah ekran da alabiliyorum :D

Her açılışta bunu yapmaktan artık sıkıldım sorunum ne olduğunu araştırarak bulamadım gerçekten, sizlere sormak istedim. Umarım içinizde sorunuma yardımcı olabilecek birileri vardır. Windows 11 kullanıyorum.

Şimdiden herkese çok teşekkürler.

Merhaba arkadaşlar,
Bilgisayarımı her yeniden açtığımda %50 ihtimalle başlangıç çubuğu kayıp olarak başlıyor şu şekilde.

Eki Görüntüle 1806496

İlk başlarda bilgisayarı tekrar kapatıp açıyordum belki bazen 5 defa kapat aç yapıp anca düzeliyordu dediğim gibi tamamen şansıma bazen sorunsuz açılıyor bazen böyle açılıyor fakat çözümü geçici olarak şu şekilde buldum.

Eki Görüntüle 1806500

Görev Yöneticisi'ni açıp "Windows Gezgini" yeniden başlat yapıyorum hatta bazen hızlıca tıklarken görevi sonlandır deyip siyah ekran da alabiliyorum :D

Her açılışta bunu yapmaktan artık sıkıldım sorunum ne olduğunu araştırarak bulamadım gerçekten, sizlere sormak istedim. Umarım içinizde sorunuma yardımcı olabilecek birileri vardır. Windows 11 kullanıyorum.

Hızlı başlatmayı kapatıp dener misiniz?

Eğer yanlışlıka sonlandır derseniz. Win+r yaparak explorer.exe yazarsanız geri gelir. Ayrıca sorun devam ederse powershell üzerinden her bilgisayar açılışında explorer.exe'yi sonlandıran ve yeniden başlatan bir script yardımıyla yapabilirsiniz. Bunun için windows'ta bulunan görev zamanlayıcısı benzeri isme sahip bir sistemi kullanmalısınız.

Merhaba arkadaşlar,

Eki Görüntüle 1806496

Eki Görüntüle 1806500

Windows ile ilgili sorunlar çok mide bulandırıcı olabiliyor bazen. Ben çözüm olarak genelde format atmayı tercih ediyorum, windows ile yaşadığım sorunlar genelde format ile çözülebiliyor sadece...

Geri
Yukarı