Bilgisayar hoparlörü algılamıyor

Hem onu hem de arka taraftaki neredeyse bütün USB girişlerini kullandım. Hiçbiri olmuyor.

Monitörde AUX çıkışı var. Ama hoparlör sadece AUX'lu değil. Hem AUX hem USB girişi var. Logitech. Sadece AUX tarafını monitöre taktığımda hem bilgisayar tanımıyor/görmüyor hem de hoparlör çalışmıyor. AOC monitörlerdede USB girişi yok.
Usb girişini basit bir telefon şarj adaptörüne bağlayıp prize tak çalışacak. Önemli olan aux, USB sadece güç çekmek için.

Hatta USB girişini kasaya da bağlayabilirsin kablo kısaysa usb uzatma kablosu alırsın fiyatı çok ucuz.

USB girişini basit bir telefon şarj adaptörüne bağlayıp prize tak çalışacak. Önemli olan AUX, USB sadece güç çekmek için.

Hatta USB girişini kasaya da bağlayabilirsin kablo kısaysa USB uzatma kablosu alırsın fiyatı çok ucuz.

Dediğini denedim ama çok anlamsız. Sorduğum şey zaten "USB girişini prize taksam çalışır mı?" değil ki :). Yine de dediğini yaptım ama olmuyor hiçbir şekilde. Sanırım ses sürücülerinde sıkıntı var. Ses sürücülerini bilgisayara götürmeden güncellememin bir yolu var mı?

1699910645920.png

Not: Ses aygıtları bu şekilde gözüküyor. Şu anda mikrofon içinde hoparlör içinde HyperX kulaklığımı kullanıyorum.

Realtek HD Audio driverin güncel sürümü yüklü mü? Değilse yükle yüklüyse anakart modelini aratıp resmi sitesinden Support / Download kısmından audio yazanı indir. Kurmadan önce PC deki Realtek eski sürümü sil ondan sonra kur.

Yeni konular

Geri
Yukarı