Bilgisayar için çok küçük kasa tasarlanır mı?

321147

Hectopat
Makaleler
6
Merhaba Technopat ailesi. Elimde bir A320M-K anakart ve R3 2200G CPU var. Benim kasam çok büyük ve çok yer kaplıyor. Ekran kartı alma gibi bir düşüncem de yok. Bilgisayarda donanım yükseltmeyi de düşünmüyorum.

images (2) (4).jpeg

Böyle bir şey yapmayı düşünüyorum. Ne kadar mantıklı olur? Ayrıca bunlarda güç kaynağını nereye koyuyorlar?

Parçalar arasında boşluk olursa iyi olur onun dışında istersen kasasız kullan sıkıntı çıkmaz diye düşünüyorum.

Dostlar 10 adet pleksi cam alıp bileşenlerine uygun kesip kasa oluşturacağım. Pleksi şeffaf olacak. Önüne matkap ile delikler açacağım. Ve ön tarafta 2, arka tarafta 1, alt tarafta da 1 adet olacak şekilde fan yuvası oluşturacağım. Kasayı iki tarafa böleceğim. Ön tarafta anakart falan, arka tarafta SSD ve PSU olacak. Aynı zamanda DVD okuyucu için de bir yuva oluşturacağım. Bilgisayarda RAM'ler hariç hiçbir yerde RGB olmayacak. Yükseltme vidaları için delikler de oluşturacağım.

Dostlar 10 adet pleksi cam alıp bileşenlerine uygun kesip kasa oluşturacağım. Pleksi şeffaf olacak. Önüne matkap ile delikler açacağım. Ve ön tarafta 2, arka tarafta 1, alt tarafta da 1 adet olacak şekilde fan yuvası oluşturacağım. Kasayı iki tarafa böleceğim. Ön tarafta anakart falan, arka tarafta SSD ve PSU olacak. Aynı zamanda DVD okuyucu için de bir yuva oluşturacağım. Bilgisayarda RAM'ler hariç hiçbir yerde RGB olmayacak. Yükseltme vidaları için delikler de oluşturacağım.
Yapınca fotoğrafını atar mısın? Merak ettim.

Yeni konular

Geri
Yukarı