Bilgisayar için hareketli arka planın performansa etkisi olur mu?

adana lima

Hectopat
Daha fazla  
Herkese hayırlı akşamlar. Başlıkta da belirttiğim gibi bilgisayar için hareketli arka plan yapabileceğim ücretsiz site, uygulama var mı? Bilen varsa yorumlarda belirtirse çok süper olur. Bir de diyelim ki hareketli arka plan yaptık bu bilgisayarın performansına bir etkisi olur mu? Bu tür uygulamaları kullanan varsa yaşadıkları + ve - olayları belirtirse süper olur. Konu yanlış yere açıldıysa da kusura bakmayın.

Benim bildiğim tek ücretsiz hareketli arka plan uygulaması Lively Wallpaper var. Ve sisteminiz kötüyse performansa etkisi olur.

En bilineni Wallpaper Engine. Ücretsiz değil ama ben kendi bilgisayarımda masaüstündeyken bile performansımı düşürdüğünü hissettim. Sistem özelliklerine göre değişebilir elbette.

Herkese hayırlı akşamlar. Başlıkta da belirttiğim gibi bilgisayar için hareketli arka plan yapabileceğim ücretsiz site, uygulama var mı? Bilen varsa yorumlarda belirtirse çok süper olur. Bir de diyelim ki hareketli arka plan yaptık bu bilgisayarın performansına bir etkisi olur mu? Bu tür uygulamaları kullanan varsa yaşadıkları + ve - olayları belirtirse süper olur. Konu yanlış yere açıldıysa da kusura bakmayın.

Şöyle arka planda sürekli RAM kullanacağı için performans da hafif bir düşme olabilir. Hareketli arka plan kullanmanı önermem bazen program takılırsa diğer programları da aksatabiliyor. Ayrıca laptop ise pil kullanımıda artıyor. Ek olarak ekran kartının sürekli çalışmasına sebep olabilir.

Dediğim gibi ayarları yaptıktan sonra 20MB'lık bir wallpaper bu kadar harcıyor.
walppaperengine.PNG

Sisteminiz nedir? Kötü bir PC ise 5-10 FPS iyi bi pc ise 3-5FPS düşer en fazla. Ücretli olarak Walpaper Engine,ücretsiz olarak Lively Walpaper önerebilirim.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı