Bilgisayar için monitör mü, TV mi kullanılmalı?

Emre_8K

Decapat
FPS oyunları oynayacağım fakat monitöre pek para vermek istemiyorum bunun yerine evimdeki 1080p monitörümü kullansam olur mu? MS süresi vs. bu monitörlerde 60Hz'de sabit mi? Bilginiz varsa yazarsanız sevinirim.

Hayır olmaz. TV'lerde çok gecikme var. O yüzden monitör kullanmanız gerekiyor özellikle FPS oyunlarında.

Çözünürlüğü yüksek güzel bir TV'de olsa ekran boyutu büyük olduğu için oyunlardaki detaylar çok göze batıyor. Gerek PC gerek konsol kullanımında monitör ideal bana kalırsa. TV'ler deki gibi giriş gecikmesi ve tepki süresi gibi problemler de genellikle yok.

FPS oyunları oynayacağım fakat monitöre pek para vermek istemiyorum bunun yerine evimdeki 1080p monitörümü kullansam olur mu? MS süresi vs. bu monitörlerde 60Hz'de sabit mi? Bilginiz varsa yazarsanız sevinirim.

Uzun yıllar Samsung LE-46C650 TV'yi bilgisayar ekranı olarak kullandım. Alışabiliyorsunuz :) Bir arkadaşın dediği gibi deneyip kendiniz görün. Size yeterli geliyorsa devam ederseniz. Fazla da masraf yapmamış olursunuz.

Tabi ki en ideali bu değil. Ama imkanlar dahilinde kullanmak mümkün.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı