Bilgisayar ile ilgili meslek

Lise 2. sınıfım. Derslerin çok kötü sayısal da aşırı derecede kötüyüm. Sözelde de idare eder ama kötüyüm yani. İngilizce seviyorum öğrenmek istiyorum evde kendi kendime basit İngilizce konuşuyorum filmleri İngilizce yapıp Türkçe alt yazılı izliyorum. Bilgisayar ile aram çok iyi. Ne tür bir meslek seçmeliyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Mühendislik için matematiğinin iyi olması lazım. Sallayarak özel bir Üniversite'ye girse bile dersleri veremez.

2 senelik bilgisayar bölümlerine bakabilirsin. Bilgisayar tamircisi olabilirsin. Eğer teknik kısma hakim olursan, işini iyi yaparsan gayet güzel kazanırsın.
Hacı, çalışınca olmayacak bir şey yok. Önü açık, güzel bir bölüm.

Önü açık, güzel bir bölüm.
Önü açık olması ayrı, zor olması ayrı. Bölümde matematik ve fizik dersleri var. Ayrıca ilk senesinde kimya da verecekler. Sayısal dersleri kötü birisi için epey zor bir durum. Bir de insafsız hocaya denk gelirse sene uzatmaktan başka çaresi kalmaz.

İşlemci veya grafik işlemcisi gibi parçalar üretmek için, nanoteknoloji okumalısın. Nanoteknoloji okumak istiyorsan, sayısalının iyi olması gerekiyor. Sayısalın kötü ise, bilgisayar mühendisliği okuyabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı