Bilgisayar Mühendisliği ile İlgili Bilgi

Daha fazla  
Baslikta da belirttigim gibi bilgisayar muhendisli ile ilgili bilgi almak istiyorum. Aslinda bilgi almak degil bisey danismak istiyorum. Okuyan veya okumus olan varsa yardim ederse cok sevinirim

Ben suan ataturk universitesinde dis hekimligi okuyorum 1.sinifim. Ama benim hic bi zaman doktor olma hayalim olmadi ben hep bilgisayar muhendisligi istiyodum. Bu bolumde de zorlaniyorum sevemiyorum bir turlu calisamiyorum botlarim yerlede. Yerlestirme puanim hacettepe bilgisayar muhendisligini tutuyo. Oraya gecis yapmak istiyorum. Ama ailem pek sicak bakmiyolar. Diyorlar iste ozel sektor adami kole gibi calistirir gencken calisirsin ama yaslaninca calisamazsin. Ama ben burayi sevemedim bir turlu. Ve hala daha doktor olma hayalim yok sadece ise basladigimdaki itibarini ve parasini seviyorum suan. Sizce ne yapmaliyim siz olsaniz ne yapardiniz

İlk önce hayallerinin peşinden gitmelisin. İkinci olarak tıp ve mühendislik kolay bölümler değildir. Mühendisliğe geçsen bile bulunduğun bölümden daha zor olacak. Kendine güvenin tam ise yaparım diyorsan seçim senin inan bana okuduğun bölüm ile zorluğu aynıdır.

Özel sektöre gelirsek denilenler doğrudur ne yaparsın girersin özel sektöre belli bir miktar paranı kazanırsın sonra kendi işini açıp kendi işinin patronu olursun.

Burada önemli olan yapacağın işi sevebilmen çok önemli şuan okuduğun bölümü sevmediğini dile getiriyorsun ve anladığım kadarıyla çevrenin baskıları ile yerleşmişsin gerçektende okuduğun bölümü istemiyorsan mühendisliğe geçmeyi düşünebilirsin. Ama emin olarak söyleyebilirim ki zannımca mühendislik daha zor, emek, çaba, azim, ve yaptığın işi sevmekten geçer.

Suan bulungudum bolumun zorluguyle gercekten hic bir derdim yok. Muhendislige gecince de kolay olamayacagini biliyorum. Ama derslere severek calisamiyorum malesef dusuk notlar aliyorum. Boyle olunca daha da soguyorum. Simdiye kadar dis hekimligi ile ilgili internette arastirdigim tek sey maasi oldu. Ama sinava hazirlanirken bilgisayar muhendisligi okuyan ve okumus kisilerle hatta bazi okullarin rektorleriyle bile konusmustum mail ile. Sevmeye ugrastim ama yapamadim aklimin bi kosesinde muhendislik hala var.

Hem bu seyden cok bunaldim analatacak birilerini ariyorum hem de fikrinizi ogrenmek istiyorum o yuzden bu kadar uzattim

Cok fazla olmasa da temel seyleri biliyorum sanirim. Microsoftun acikakademi.com sitesinde C# ve sql server dersleri vardi onlarla ugrasmistim bir sure. Az cok olayin mantigini kavramistim. Youtubedan yine videolar izlemistim. Bu duzeyde bir bilgim var yani nelerle karsilasacagimi az cok biliyorum

Seçim sizin ben bilgisayar mühendisliği dgs 4.sınıf öğrencisiyim ve bitirmek için 2 yıl boyunca elimden ne gelirse yapıyorum ve şunu söyleyebilirim ki mühendislik bölümü okuduğunuzda beyniniz o kadar yoğun oluyor ki kendi bir boşlukta hissediyorsunuz.

Benim söyleyebileceklerim bu kadar seçim sizin.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı