Çözüldü Bilgisayar ilk açıldığında HDD sürtünme sesleri

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

SangodF

Femtopat
Daha fazla  
Selamlar. Bilgisayarımda Windows'un son güncellemesini yaptıktan sonra bilgisayarı her açtığımda diskten sürtünme tarzı garip sesler geliyor. Bilgisayarı normal kullanabiliyorum, ancak zaman zaman kulaklığım ile klavyemin bağlantısı kopuyor (ışıkları yanmasına rağmen). Gariptir ki bu sorun bilgisayarı açtıktan 20-30 dakika sonra kayboluyor.

Intel Core 2 Quad Q8400 CPU 2,66 ghz
4 GB RAM
MSI R7 240 ekran kartı

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Diskinizin modelini yazabilir misiniz? Sonra HD Tune programını indirip Health sekmesinin fotoğrafını atın. Belki öyle bir şey buluruz.

Hocam sorunu çözdüm. Windows 10'un bir önceki sürümüne döndüm ve düzeldi. (ses hala gelmesine rağmen). Ancak eninde sonunda Windows yeni sürüme geçmemi isteyecek zorla güncelleme yapacak. O zaman ne yaparım bilemiyorum. :/
Hocam, HDD eski ise normaldir. Benimki 9 senelik benden de tıkırtı geliyor.
Evet ama eskiden bu sesi yapmasına rağmen kulaklık veya klavye ile ilgili sıkıntı olmazdı. Kafasına göre bazen 5 bazen 15-30 dakika arasında kayboluyor ve düzeliyor. Can sıkıcı :(
Benimki de Fako hocam gibi bağırıyor. Normal. Belki ağır gelmiştir Windows 10.
Çok bağırmıyor aslında benim disk. Sorun kulaklık ve klavyeyi bozması. Canlı ders için 30-40 dakika erken kalkmam gerekiyor artık gerçekten büyük bir sorun oldu.

Çok bağırmıyor aslında benim disk. Sorun kulaklık ve klavyeyi bozması. Canlı ders için 30-40 dakika erken kalkmam gerekiyor artık gerçekten büyük bir sorun oldu.

Diskinizin modelini yazabilir misiniz? Sonra HD Tune programını indirip Health sekmesinin fotoğrafını atın. Belki öyle bir şey buluruz.

Hocam sorunu çözdüm. Windows 10'un bir önceki sürümüne döndüm ve düzeldi. (ses hala gelmesine rağmen). Ancak eninde sonunda Windows yeni sürüme geçmemi isteyecek zorla güncelleme yapacak. O zaman ne yaparım bilemiyorum. :/

Çözüm

Geri
Yukarı