Bilgisayar ilk açıldığında programlar geç açılıyor

hurafeistans829

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayarı açtığımda genelde Edge yani tarayıcıyı çalıştırıyorum. Bunu elle yapıyorum. Fakat program geç açılıyor yani fare imlecinin etrafında birkaç defa yükleniyor işareti çıkıyor daha sonra açılıyor. Ama Edge'yi hiç çalıştırmadan bir oyun açıp daha sonra çalıştırdığımda ise hızlıca açılıyor. Sebebi ne olabilir?

Bilgisayarı açtığımda genelde Edge yani tarayıcıyı çalıştırıyorum. Bunu elle yapıyorum. Fakat program geç açılıyor yani fare imlecinin etrafında birkaç defa yükleniyor işareti çıkıyor daha sonra açılıyor. Ama Edge'yi hiç çalıştırmadan bir oyun açıp daha sonra çalıştırdığımda ise hızlıca açılıyor. Sebebi ne olabilir?

Kullandığın disk yavaş.

SSD de olsa ilk açılışta tarayıcı, oyun gibi şeyler geç açılır.
Daha sonraki seferler uygulama veya her neyse önbelleğe alındığı için 2. Ve 3. denemelerde bu süre çok daha kısalır. Windows'un da hantallığı denilebilir belki.
Bende bir ara araştırmıştım bu konuyu, cevabı yukarıda belirttiklerimdir.
Daha detayını bilmiyorum.

SSD de olsa ilk açılışta tarayıcı, oyun gibi şeyler geç açılır.
Daha sonraki seferler uygulama veya her neyse önbelleğe alındığı için 2. ve 3. denemelerde bu süre çok daha kısalır. Windows'un da hantallığı denilebilir belki.
Bende bir ara araştırmıştım bu konuyu, cevabı yukarıda belirttiklerimdir.
Daha detayını bilmiyorum.

SSD olsa da geç açılmaz. SSD'nin hızına ve başlangıçta Windows'la birlikte çalışmaya başlayan programlara bağlı. Benim 1700-700'lük SSD'im bile açıldığı anda tarayıcılara ve oyunlara aynı hızda girebiliyor.

SSD olsa da geç açılmaz. SSD'nin hızına ve başlangıçta Windows'la birlikte çalışmaya başlayan programlara bağlı. Benim 1700-700'lük SSD'im bile açıldığı anda tarayıcılara ve oyunlara aynı hızda girebiliyor.

Benim kullandığım SSD öyleydi hocam.
Belki Windows M.2 SSD'ye kurulu olursa bu süre böyle olmaz.

Geri
Yukarı