Bilgisayar ilk açılışta siyah ekran veriyor

Daha fazla  
Selam.
Bilgisayarım ilk açıldığında siyah ekranda kalıyor daha sonra reset tuşuna bastığımda normal düzgün bir şekilde açılıyor. Bunu bir abime sorduğumda. RAM'larda sorun olabilir dedi ve RAM'ı 1.slottan çıkarıp 2.slota taktım. Bilgisayarı başlattığımda ilk önce bilgisayar sürekli 4sn açık kalıp sonra kapanıyordu sürekli.

Sonra 2.slottan çıkarıp tekrar taktım 2.slota bu sefer de traktör gibi ses geldi açıldıktan 15sn sonra. Boyle olmayınca 1.slota taktım ve PC normal bir şekilde açıldı. Format da denedım gene sıyah ekran sorunu duzelmedi. Şu an MSI B450M PRO M.2 anakartı kullanıyorum ve BIOS sürümü American Megatrends ınc. 2.40, 17. 12.2018.

Ben kendim bilgisayarı aldıgımdan beri BIOS güncellemedım çünkü aldıgım frima (İtopya) deneme sürmüyle birlikte göndermişti ayarlayıp.
BIOS güncellemek istiyorum ama sorun olur mu korkuyorum. Arkadaşım o BIOS sürümünü son sürüm yap o çok eski falan dedi. Sorun BIOS sürümünden kaynaklanıyor olabilir mi, bır de BIOS güncelleyeyım mı sızce?

PC sistemim:
DA-V4/R5 1600/Wraith Max Soğutucu/MSI RX580 Armor OC 8GB/8GB RAM/480GB SSD/Gaming bilgisayar.
1 X MSI RX580 Armor OC 8 GB GDDR5 256Bit AMD Radeon DX12 ekran kartı.
1 X Toshiba OCZ 480GB TR200 SATA3 2.5" SSD (555MB okuma / 540 MB yazma)
1 X Corsair 8 GB DDR4 3000MHz CL16 siyah Vengeance LPX Single kit RAM.
1 X MSI B450M PRO- M.2 AMD B450 soket AM4 DDR4 3466MHz (a-XMP OC mode) VGA DVI HDMI anakart.
1 X Thermaltake V200 600W 80Plus 3X Pure Plus RGB fanlı midtower Gaming kasa.
1 X sistem montaj + deneme sürümü Windows kurulum hizmeti.
1 X AMD Ryzen 5 1600 soket AM4 3.2GHz 19MB önbellek 65W 6 çekirdek işlemci - tray.

Son düzenleyen: Moderatör:
Büyük olasılıkla RAM'den dolayı. Ödünç alabileceğiniz biri varsa başka RAM ile deneyin emin olmak için.
RAM'in sarı kısımlarını yumuşak bir silgiyle silmek de çözüm olabiliyor.

Öncelikle sırayla dediklerime cevap verin. BİOS güncellemeye gerek yok.

1- Siyah ekranda mouse gözüküyor mu?
2- Gözüküyorsa oynatabiliyor musunuz ?
3- "Bip" sesi geliyor mu?
4- Geliyorsa kaç kere?

1 ve 2 seçenek ise ctrl+alt+delete yaparak görev yöneticisini açın. Sol üstten sırasıyla dosyaya, sonrada yeni görevi çalıştıra tıklayın. açılan yere "explorer.exe" yazın. Sorun çözülür.

3. seçenek ise ramlerinizde arıza vardır. Fakat kaç bip sesi geldiğine göre değişir. Emin değilim.

Öncelikle sırayla dediklerime cevap verin. BIOS güncellemeye gerek yok.

1- Siyah ekranda mouse gözüküyor mu?
2- Gözüküyorsa oynatabiliyor musunuz?
3- "bip" sesi geliyor mu?
4- Geliyorsa kaç kere?

1 Ve 2 seçenek ise CTRL+alt+delete yaparak görev yöneticisini açın. Sol üstten sırasıyla dosyaya, sonrada yeni görevi çalıştıra tıklayın. Açılan yere "explorer.exe" yazın. Sorun çözülür.

3. seçenek ise RAM'lerinizde arıza vardır. Fakat kaç bip sesi geldiğine göre değişir. Emin değilim.

1-Gözükmüyor.
3-Bip sesi gelmiyor.

CTRL+alt+delete yapınca gelmiyor siyah ekran sürekli.
Başka nedeni olabilr mi lütfen?
Büyük olasılıkla RAM'den dolayı. Ödünç alabileceğiniz biri varsa başka RAM ile deneyin emin olmak için.
RAM'in sarı kısımlarını yumuşak bir silgiyle silmek de çözüm olabiliyor.

RAM alabılecegım kimse yok silgiylede sildim düzelmedi. Başka yolu var mıdır?

Geri
Yukarı