Bilgisayar ilk açılışta siyah ekranda alt çizgi gösteriyor

Yer
Eskisehir
Daha fazla  
Herkese merhaba,

Bilgisayarımı açarken daha anakart logosu gelmeden (ilk çıkan ekran yani) siyah bir ekran geliyor ve ekranın sol üst köşesinde _ işareti var. Bu yanıp sönmüyor ve orada donuyormuş gibi 4 saniye kalıyor ve sonra anakart açılıyor ve ondan sonra Windows.

Bu sorundan nasıl kurtulabilirim? BIOS'u kurcaladım ama bir şey bulamadım. Bazen USB'lerle oynayınca siyah ekran 1 saniye ekranda kalıyor.

Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim.

Bilgisayar başlatılırken USB bağlı ise Boot etmeye çalışıyor kendini. Bilgisayar açılırken ve kapanırken bağlı USB olmamasına dikkat edin.
BIOS güncel mi?
Bios Güncel. USB takılı değil. Bazen Hiç ekrandan siyah ekranın gitmediği oluyor ve reset atmadığım sürece geçmiyor.
Bios ayarlarından hangilerini aktif etmemi önerirsiniz?
Bu BIOS da OS Type diye bir seçenek gördüm. Bunu Windows UEFI Mode olarak mı seçmem lazım?

BIOS Güncel. USB takılı değil. Bazen hiç ekrandan siyah ekranın gitmediği oluyor ve reset atmadığım sürece geçmiyor.
BIOS ayarlarından hangilerini aktif etmemi önerirsiniz?
Bu BIOS'da OS Type diye bir seçenek gördüm. Bunu Windows UEFI Mode olarak mı seçmem lazım?

Deneyebilirsiniz. Açılışta mavi ekran alırsanız eski haline döndürürsünüz.

Başlangıç menüsüne MSConfig yazın. Ardından ekte bulunan pencere sizi karşılayacak. Bu pencerede sekmeler arasında "önyükleme" sayfasına ilerleyin. Ardından alt tarafta "GUI önyüklemesi yok" kısmını seçin ve "tüm önyükleme ayarlarını kalıcı yap" seçeneğini işaretleyin. Uygulaya basın ve yeniden başlatın.

Dosya Ekleri

• 1603488079601.png
    1603488079601.png
    10 KB · Görüntüleme: 114
Başlangıç menüsüne MSConfig yazın. Ardından ekte bulunan pencere sizi karşılayacak. Bu pencerede sekmeler arasında "önyükleme" sayfasına ilerleyin. Ardından alt tarafta "GUI önyüklemesi yok" kısmını seçin ve "tüm önyükleme ayarlarını kalıcı yap" seçeneğini işaretleyin. Uygulaya basın ve yeniden başlatın.
Sorun çözülmedi. Sizde zaman aşımı 0 saniye olarak gözüküyor bende ise 30 saniye olarak gözüküyor. Bu ne demek oluyor acaba?
Sorun çözülmedi. Sizde zaman aşımı 0 saniye olarak gözüküyor bende ise 30 saniye olarak gözüküyor. Bu ne demek oluyor acaba?
Yine de sistem daha hızlı açıldı ama baştaki şeyi yine bekliyorum. Bütün Asus anakartlarda çok hızlı geçiyor o kısım.

Yine de sistem daha hızlı açıldı ama baştaki şeyi yine bekliyorum. Bütün Asus anakartlarda çok hızlı geçiyor o kısım.
İkinci bir işletim sistemi bilgisayarınızda kurulu değilse sizde 0 olarak ayarlayın tekrar bir deneyelim.

Bu arkadaştaki anakartın aynısı bende de var. Aynı sorun bende de var. Orada launch CSM yi kapatıyorlar ve sorun çözülüyor. Ben Windows'u M.2 SSD'ye kurduğum için bana kapatmadan önce bir uyarı geliyor. Aynı sorun bende de var.
@Recep Baltaş beni aydınlatabilir misin rica etsem?

Yeni konular

Geri
Yukarı