Bilgisayar internete bağlanamıyor

qRowLing

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, daha 2 gün önce yeni bir bilgisayar aldım. Bunu Asteria Oyun Bilgisayarı – AMD RX 6650XT – PcKolik.com | Gaming PC ve Bilgisayar Bileşenleri geldiğinde hiçbir sorunu yoktu, hala yok ancak bugün internet bağlatmak için elektrikçi çağırdım. Modem vardı şu an kullandığım bilgisayara bağlı modem var ancak yeni Ethernet kablosunu yeni aldığımız kasaya taktığımızda Microsoft Edge tarayıcısında hiçbir şekilde bağlantı sağlayamıyordum. İnternet olmadığı için Google, Yandex vs. gibi tarayıcılar yükleyemiyordum. Sürücüler vs. her şey güncel parçalarda bir sıkıntı yok, sorun nerede acaba yardımcı olur musunuz?

Arkadaşlar, daha 2 gün önce yeni bir bilgisayar aldım. Bunu Asteria Oyun Bilgisayarı – AMD RX 6650XT – PcKolik.com | Gaming PC ve Bilgisayar Bileşenleri geldiğinde hiçbir sorunu yoktu, hala yok ancak bugün internet bağlatmak için elektrikçi çağırdım. Modem vardı şu an kullandığım bilgisayara bağlı modem var ancak yeni Ethernet kablosunu yeni aldığımız kasaya taktığımızda Microsoft Edge tarayıcısında hiçbir şekilde bağlantı sağlayamıyordum. İnternet olmadığı için Google, Yandex vs. gibi tarayıcılar yükleyemiyordum. Sürücüler vs. her şey güncel parçalarda bir sıkıntı yok, sorun nerede acaba yardımcı olur musunuz?
Sorunu tam anlayamadım, İnterneti yeni mi bağlattınız? Kurulumda bir sıkıntı olmuş olabilir mi?

İnternet ile elektrikçinin alakasını anlayamadım. İnternet sağlayıcınız ne yani TurkNet mi TurkTelekom mu veya başka bir şey? Hali hazırda evinize bir internet hattı geliyor mu ve modeminiz sorunsuz çalışıyor mu?

İnternet ile elektrikçinin alakasını anlayamadım. İnternet sağlayıcınız ne yani TurkNet mi Türk Telekom mu veya başka bir şey? Halihazırda evinize bir internet hattı geliyor mu ve modeminiz sorunsuz çalışıyor mu?

İnternet sağlayıcım Türk Telekom ve evet modemim sorunsuz çalışıyor internet ile elektrikçinin alakası ne diye soracak olursanız şu an kullandığım interneti modem hariç yani Ethernet kablosunu elektrikçi normal bir şekilde bağlamıştı hala kullanıyorum sorunsuz.

Sorunu tam anlayamadım, interneti yeni mi bağlattınız? Kurulumda bir sıkıntı olmuş olabilir mi?

Sorun şu evde bir modem var ancak sorunsuz çalışıyor yeni kasaya kullandığım modemden Ethernet kablosu bağlamam gerekiyordu taktım ancak yeni kasaya taktığım Ethernet kablosunda sorun olduğunu düşünüyorum çünkü kendi kullandığım bilgisayarımdaki Ethernet kablosunda sorun yok internete bağlanabiliyorum ancak yeni kasaya Ethernet kablosu taktığımda internete bağlanamıyorum.

İnternet sağlayıcım Türk Telekom ve evet modemim sorunsuz çalışıyor internet ile elektrikçinin alakası ne diye soracak olursanız şu an kullandığım interneti modem hariç yani Ethernet kablosunu elektrikçi normal bir şekilde bağlamıştı hala kullanıyorum sorunsuz.
Hocam cevabınız çok karışık, yoksa ben mi anlayamadım.

Modem kurulumu yaptınız mı peki panelden?
Ethernet kartınızın driver güncellemesini yaptınız mı?
Yeni taktığınız internet kablosunda ek yapılmış yer vs. var mı?

Hocam cevabınız çok karışık, yoksa ben mi anlayamadım.

Modem kurulumu yaptınız mı peki panelden?
Ethernet kartınızın driver güncellemesini yaptınız mı?
Yeni taktığınız internet kablosunda ek yapılmış yer vs. var mı?

Cevap karışık aynen ben anlatamıyorum :D
Modem var çalışıyor ancak panelden derken anlayamadım.
Ethernet kartının driveri güncel değil internet olmadığı için o kasada güncelleyemiyorum.
Yeni taktırdığım Ethernet kablosunda sadece ucunu Pense'yle sıktı açtı Ethernet kablosunu bilgisayara takmak için bir küçük parça var onu taktı sonra kasaya taktı.

Yeni konular

Geri
Yukarı