Bilgisayar internete bağlı ama internet yok

Samet Kip

Hectopat
Bilgisayarı ilk açtığımda Google tarayıcıma giriyorum YouTube vb. uygulamalara tıklıyorum dönüyor dönüyor ama girmiyor her gün buna en az 10-15 dk uğraşıyorum ağ sıfırlama, sorun gider, kapatıp açma, Ethernet kablosunun yerini değiştiriyorum modemde diğer girişlere takıyorum o şekilde uzun uğraşla düzeliyor yardımcı olur musunuz neden böyle oluyor?

Dosya Ekleri

• sorunlar.PNG
    sorunlar.PNG
    1,8 MB · Görüntüleme: 48
Bilgisayarı ilk açtığımda Google tarayıcıma giriyorum YouTube vb. uygulamalara tıklıyorum dönüyor dönüyor ama girmiyor her gün buna en az 10-15 dk uğraşıyorum ağ sıfırlama, sorun gider, kapatıp açma, Ethernet kablosunun yerini değiştiriyorum modemde diğer girişlere takıyorum o şekilde uzun uğraşla düzeliyor yardımcı olur musunuz neden böyle oluyor?

Bilgisayarıma sağ tıklayıp yönet deyin aygıt yöneyicisinden en başta olması lazım, Ethernet bilmem ne internet erişimi gibi bir şey olması lazım sağ tıklayın kaldır deyin ve sonra üst kısımdan donanım değişikliklerini tara deyin olmazsa o ilk baştaki şeyin sürücü yazılımını güncellemeyi deneyin. Olmazsa telefonunuzu USB ile bağlayıp internet verin, telefonun batarya ömrünü kısaltabilir saatlerce şarjda kalmak.

Bilgisayarıma sağ tıklayıp yönet deyin aygıt yöneyicisinden en başta olması lazım, Ethernet bilmem ne internet erişimi gibi bir şey olması lazım sağ tıklayın kaldır deyin ve sonra üst kısımdan donanım değişikliklerini tara deyin olmazsa o ilk baştaki şeyin sürücü yazılımını güncellemeyi deneyin. Olmazsa telefonunuzu USB ile bağlayıp internet verin, telefonun batarya ömrünü kısaltabilir saatlerce şarjda kalmak.
hiç bişey anlamadım ama :(

Bu bilgisayar adında bir program varya işte ona mousenin sağ kiliği ile tıklayıp yönet deyin ama program kısa yol olmasın, arama çubuğuna bu bilgisayar yazarsan kısa yol olmayınına ulaşabilirsin. Yönet dedikten sonra sol tarafta aygıt yöneticisine tıklayın, ardından ağ bağdaştırıcıları kısmına tıklayıp orada Ethernet yazanı sağ kilik yapıp kaldır değin önüneze uyarı çıkarsa yazılımı kaldırmasını istemeyin, ardından üst tarafta üstünde büyüteç olan bir PC olması lazım "donanım değişikliklerini tara" yazan ona tıklayın kaldırdığınız şeyin geri gelmesi lazım. Bu kesin bir çözüm değildir bunu belirtmem lazım ama işe yaradığı zamanlarda olabiliyor, işe yaramazsa benim pek fazla bir şey yapma imkanım yok üzgünüm.

Bol şans. 🙂

Yeni konular

Geri
Yukarı