Bilgisayar internete bağlı fakat internet yok

fey

Picopat
Makaleler
1
Yer
Stockholm, Sweden
Merhabalar. Şu an elimdeki bilgisayar ile Wi-Fi'ya bağlı olduğum halde ara sıra internetim kesiliyor.
Kısacası "İnternete bağlı, internet yok" mesajı çıkıyor internet ağ adresinin üstünde.
Bu sorunu nasıl çözebilirim? İnternet böyle durumlarda hiçbir türlü çekmiyor.

Merhabalar. Şu an elimdeki bilgisayar ile Wi-Fi'ya bağlı olduğum halde ara sıra internetim kesiliyor.
Kısacası "İnternete bağlı, internet yok" mesajı çıkıyor internet ağ adresinin üstünde.
İnternet sağlayıcısının sorunu olabilir. Diğer cihazlarda da gidiyor mu?

bende de gecen aya kadar benzer bir sorun vardi modemden oldugunu dusunerek(ttnet modemi) gidip tplink 9960 aldim 1 aydir oyle bir sorunla karsilasmadim ama sen ilk olarak wifi surucusunu yeniden kur istersen

Windows'tan kaynaklı olduğunu düşünerek yazıyorum.

C:\Windows\System32 klasörü içerisinde CMD uygulamasına sağ tıklayarak Yönetici Olarak Çalıştır seçeneği ile açınız. Açılan Komut Istemi penceresine aşağıdaki komutları sırası ile yazınız.

1 - netsh int ip reset a.txt (Komutunu yazıp ENTER tuşuna basınız. Bazı bölümlerin sıfırlandığını ve karşılığında TAMAM yazdığınızı teyid ediniz.)

2 - netsh winsock reset (Komutunu yazıp ENTER tuşuna basınız. Winsock kataloğunun başarıyla sıfırlandığını teyid ediniz.)

3 - netsh winhttp reset proxy (Komutunu yazıp ENTER tuşuna basınız.)

4 - netsh advfirewall reset (Komutunu yazıp ENTER tuşuna basınız.)

5 - ipconfig /flushdns (Komutunu yazıp ENTER tuşuna basınız.)

6 - Bilgisayarınızı yeniden başlatarak kontrol ediniz.

Sorunun devam etmesi durumunda sisteminizde bir Antivirüs programı yüklüyse kaldırıp tekrar deneyiniz.
Ayrıca ADSL Modem yazılımınızı da güncelleyerek test etmenizi öneririm.

Bunlar da işe yaramadıysa şu komutları tek tek yazın. (Normal ise disabled yapın. Disabled ise normal yapın)
1 - netsh interface tcp show global
2 - netsh int tcp set global autotuninglevel=disabled
3 - netsh int tcp set global autotuninglevel=normal

Kolay gelsin.

Aynı sorun bende de vardı. Kabloluya geçtim. Bu yazdıklarımla genellikle düzeliyor.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı