Bilgisayar ışıkları yanıyor ama açılmıyor

fatih3432

Femtopat
Daha fazla  
Önce sorunun PSU da olduğunu düşünmüştüm ama kısa devre yapıp çalıştırdığımda çalıştı ve kasanın ışıkları da yandı yani kasanın ışiklarinin kablosuda ankarta bagli oldugu icin anakartta da sorun olmadigini dusunuyorum fakat en buyuk korkum ekran kartında bir şey olması sizce sorun nerede olabilir?

Fanlar dönüyor mu? Ekran gelmiyor ama PC çalışıyor doğru mudur? Şayet öyle ise Pc yi elle kapatın ve PSU kablosunu arkadan çekin.

Akabinde açma tuşuna bastırın 5-10 saniye kadar. Sonra elektrik kablosunu bağlayıp bir de öyle deneyin. Benzer bir durum başıma geldi (Statik elektrik olayı).

Ben de aynı sorunu yaşıyorum, sağdaki RAM slotunu boşaltıp tek RAM'e düşürdüm ve bir nebze de olsa düzeldi. Ben anakartta sorun olduğunu düşünüyorum.

Önce sorunun PSU da olduğunu düşünmüştüm ama kısa devre yapıp çalıştırdığımda çalıştı ve kasanın ışıkları da yandı yani kasanın ışiklarinin kablosuda ankarta bagli oldugu icin anakartta da sorun olmadigini dusunuyorum fakat en buyuk korkum ekran kartında bir şey olması sizce sorun nerede olabilir?

Bence ekran kartında sorun olması fakat sorun da orada, Windows GPU olmadan da çalışır fakat uyarı gelir. Büyük ihtimal BIOS GPU olmadan çalıştıramaması. Hard diskte sorun olmuş olabilir. BIOS'a girebildin mi?

Geri
Yukarı