Bilgisayar ısınınca kapanıyor

TheNigxt

Decapat
Daha fazla  
Kasamda egzoz fan ve önde fan yok. Sistemi yeni topladım. İşlemcinin macununda azıcık silinme vardır belki ondan yapıyordur. Nereden öğrenebilirim neden yaptığını veya düşünceleriniz nelerdir? Fanlardan mı yoksa macundan kaynaklı mı? Bir şeye basınca tık diye kapanıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam fan çok pahalı bir şey değil bir ara çöz bari böyle aç kapa uğraşacağına önemli sonuçta.

Kasamda egzoz fan ve önde fan yok. Sistemi yeni topladım. İşlemcinin macununda azıcık silinme vardır belki ondan yapıyordur. Nereden öğrenebilirim neden yaptığını veya düşünceleriniz nelerdir? Fanlardan mı yoksa macundan kaynaklı mı? Bir şeye basınca tık diye kapanıyor.

Dostum kesin bir şey söyleyemem buradan ama %80 macun ile ilgili gibi bir keresinde denemiştim macunsuz çalıştırmayı ve sonuç hüsran 5 dk sonra ısınıp kendini güvenli bir şekilde kapattı tavsiyem kaliteli bir termal macunu sürüp ince tabaka halinde yaymak ve tekrar denemek.

Macunla idare edebilmesi lazım. Macunda hata vardır.

İşlemciyi yeni aldım direk kendi macunu.

Hocam fan çok pahalı bir şey değil bir ara çöz bari böyle aç kapa uğraşacağına önemli sonuçta.

Doğrudur yakın zamanda taktıracağım.

Kasanın ön cam-paneli açık mı?
MSI Afterburner idir değerlere bak.

Ön cam paneli kapalı.
Birazdan indirip bakacağım SS'ini atarım.

Dostum kesin bir şey söyleyemem buradan ama %80 macun ile ilgili gibi bir keresinde denemiştim macunsuz çalıştırmayı ve sonuç hüsran 5 dk sonra ısınıp kendini güvenli bir şekilde kapattı tavsiyem kaliteli bir termal macunu sürüp ince tabaka halinde yaymak ve tekrar denemek.

Haklısın işlemcinin gönderdikleri macun fakat ben fazlada olsa sildim (%65'ini yanlışlıkla sildim) yakında yeniletirim.

İşlemciyi yeni aldım direk kendi macunu.

Doğrudur yakın zamanda taktıracağım.

Ön cam paneli kapalı.
Birazdan indirip bakacağım SS'ini atarım.

Haklısın işlemcinin gönderdikleri macun fakat ben fazlada olsa sildim (%65'ini yanlışlıkla sildim) yakında yeniletirim.

Dediğim gibi yüksek ihtimal ondan yani sildiysen.

Şu anda Afterburner böyle gösteriyor normal sıcaklıklar gibi masaüstünde.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    250,5 KB · Görüntüleme: 9

Yüksek ihtimal macundandır onu deneyin eğer macunla da olmuyorsa ki sanmam kasanın içi iyi soğutulamıyordur fan iyi olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı