R5 5500 ısınınca sistem kapanıyor

Burak Karabal

Centipat
Daha fazla  
İşlemci
Ryzen 5 5500
Valorant oynuyordum işlemci 75-80 dereceye çıkmış PC kendini yeniden başlattı ve fan hızını fulleyerek kendini soğuttu. İşlemcim Ryzen 5 5500, stok soğutucu ile kullanıyorum. Önceden başka sorunlardan da PC reset atıyordu. Hala net düzelmiş değil ama bunun ısınmadan olduğun düşünüyorum. Sorularım şunlar: Cidden ısınmadan mıdır? Soğutma için ne yapabilirim? Bilgisayar 3 aylık hafif tozunu almak dışında bir şey yapmadım başka.

Overclock yapmadım. Stok halinde Core Performance Boost açıktı. O sayılır mı bilmiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende de R5 5500 var sadece Valorant oynuyor isen güç seçeneklerinden güç tasarrufuna alınca performance Boost kapanıyor sıcaklık 20 derece düşüyor deneyebilirsin.

İşlemci ısısı 100-105 dereceye çıkınca bilgisayar kendini kapatır. Sizin işlemciniz o ısıyı görebilecek bir işlemci değil büyük ihtimalle başka bir sıkıntınız var.

Mesaj cevaplamada bir sıkıntı var genel bir cevap vereyim. Sadece valorant oynamıyorum o yüzden nihai performans modunda kullanıyorum. 75-80 de kapanmaması lazım demişsiniz doğru demişsinizdir. Acaba sorun ne olabilir önceden de başka konularda reset sorunu vardı. Nedensizce bilgisayar reset atıyordu. Sizce sıkıntısı ne olabilir bütün donanımları yazmamı ister misiniz?

Yeni konular

Geri
Yukarı