Bilgisayar ısınıyor

Hocam video atabilsem atacağım sanki havalandırma boşluğunda gibi ses kasam bu şekilde.

Dediğim gibi stok soğutucu yetersiz, kasada hiçbir sorun yok gibi duruyor, yeni bir hava veya sıvı soğutma alırsanız her şey düzelir, ya da BIOS'tan Turbo Boost'u kapatın.

Arkadaşlar bilgisayar çok ısınıyor yeni aldım i512400 3060 özellikler oyunlarda 85 derece gösteriyor afternburde Görev Yöneticisi CPU 100 gösteriyor ne yapabilirim yoksa sıkıntı yok mudur rahat oyun oynayamıyorum.

Hocam HWiNFO programını indirip 30 dk oyun oynayın sonra değerlere bakın ve buraya da atın.

Masaüstü kullanıyorum öyle yerdede oturmuyorum değilim kasa yerde bir de MSI afterdr böyle stok soğutucu Görev Yöneticisi 100 deyince biraz tedirgin oldum MSI değerler nasıl PUBG yüksekte atıyorum şimdi sorun olur mu böyle.

Fazla FPS değeride ısınmaya yol açar o yüzden belli bir FPS değerine kitleyebilirsin mesela 80 derece geçmeyecek şekilde veya 70 derece senin kararın.

Hocam bende sizin sistemin hemen hemen aynısını kullanıyorum. İşlemcim i5 13400F. Bu işlemciler için stok soğutucu malesef yetersiz kalıyor. Ben sosyaldeki arkadaşların yardımıyla bir soğutucu aldım. Şuan için tam yükte 64-65 dereceyi geçtiğini görmedim. Konunun linkini aşağıya bırakıyorum. Eğer ki bütçem yok derseniz BIOS üzerinden turbo boost kapatabilirsiniz. Böylece işlemci boost frekanslarına çıkmayacağı için ısınma olmaz. Maksimum 55-60 derecelerde durur.

Hocam kasa açılırken açtığımda bile kanal boşluğu gibi ses sistede oluyor mu

Çok sağolun beyler en sonunda vatana götürecektim bozuk mu fanlar diye çünkü hani gtadaki sesi buraya atabilsem sanki sucuklu pişiyor olmadı dcden ekleyeyim atayım gerçekten ısınır normalde o ses hiç normal değil bende

Hocam kasa açılırken açtığımda bile kanal boşluğu gibi ses sistede oluyor mu

Çok sağolun beyler en sonunda vatana götürecektim bozuk mu fanlar diye çünkü hani gtadaki sesi buraya atabilsem sanki sucuklu pişiyor olmadı dcden ekleyeyim atayım gerçekten ısınır normalde o ses hiç normal değil bende
Yok hocam bende öyle bir ses olmuyordu. Kesin konuşmayayım ama stok fanda arıza olabilir. Ben stok fan kullanırken full devirde çalışıyordu fanlar ve fan sesleri yükselti. Fan değiştirdikten sonra çok yüksek devirde çalışmıyor artık ve sesler de ideal seviyede.

Yok hocam bende öyle bir ses olmuyordu. Kesin konuşmayayım ama stok fanda arıza olabilir. Ben stok fan kullanırken full devirde çalışıyordu fanlar ve fan sesleri yükselti. Fan değiştirdikten sonra çok yüksek devirde çalışmıyor artık ve sesler de ideal seviyede.
hocam sanki birşey pişiyor gibi dcden atsam anlıyorsanız yardımcı olabilirmisiniz hocam

Geri
Yukarı