Bilgisayar kapalıyken bile PSU'dan gelen ses geliyor

Emirizmir

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba. PSU'dan bir ses geliyor. Hani kulağımız çınladığında olur ya onun çok daha kısık seviyesi geliyor. Kulağımı yaklaştırdığımda duyuluyor. Ses az bir ses. Bilgisayar açık veya kapalı fark etmiyor. PSU nun şalterini açtığım anda ses gelmeye başlıyor. Geçenlerde içindeki kedi kıllarını biraz temizlemek için saç kurutma makinesiyle üfledim. PC uyku modundaydı aniden çalıştı. Büyük ihtimalle kolum klavyeye değdi ama yine de şüpheliyim.
Sizce sorun ne olabilir?
Ve bu hava vurunca PSU açılır mı? Yani kaçak falan mı var?
PSU Thermaltake smart RGB 700w 80Plus.
Şimdiden teşekkürler.

Büyük ihtimalle akım girdiği andan itibaren bobinler ötüyor.
Ses Coil Whine sesine benziyor mu?
Benziyor. Zaten ilk başa ekran kartından geliyor coil whine var sandım. Ama meğer PSU dan geliyormuş. Ama yük altında boşta fark etmiyor. Kapalı bile olsa geliyor. Coil Whine yük altında artar diye biliyorum ben.

Son düzenleyen: Moderatör:
Video üzerinde dediğiniz açık kalma şeklinide gösterin.
Bilgisayarı dügmeden kapattım. Hataların fotoğrafını çekeyim mi? Sesi video'ya alacağım.
Açık kalma şekli şöyle sistem olduğu gibi çalışıyor ışıklar yanıyor fanlar çalışıyor ama klavye, mause, kulaklık ve ekrab yok. Sonra event log ve kernel power hataları vermiş. Sistem beklenmedik bir şekilde kapandı diye.
15776334113859143480352624851777.jpg
15776334402347780464403244138267.jpg
15776334614056609892142080690558.jpg

Video geliyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Buda ses.
@Mithat Berhan
O genellikle ekran kartında oluyor.
Sesi yüklemenizi tavsiye ederim daha net bir yargı çıkartalım.
Sesi yükledim.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı