Bilgisayar Kapalıyken PSU'dan ses geliyor

Kéd

Kilopat
Daha fazla  
Kullandığım anakart ASUS TUF-B450 Plus, ekran kartı ASUS RTX 2060 ve güç kaynağım CM MWE 750W. Sistem çalışırken bir sıkıntı yok fakat kapattığım zaman ekran kartı güç ledleri ve anakart ledleri çalışıyor ve güç kaynağından sinek vızıltısı gibi bir ses geliyor. BIOS dan Erp Ready açınca anakart ışıkları kapanıyor fakat ekran kartı ledleri halen açık kalıyor ve ses devam ediyor ama güç kaynağının arkadan kapatınca veya fişi çekince ses olmuyor. Galiba sisteme güç gelmeye devam ettiğinde o ses yapıyor acaba bilgisayarı kapattığım zaman sisteme giden gücü nasıl kesebilirim.

Ben kapatınca PSU'daki düğmeye de basıyorum. En sağlamı bu. Benim PSU PC kapanınca hemen fanı durmuyor, bir süre çalıştıktan sonra kendi kendine kapatıyor kendini. Ancak LED veya RGB'ler PC kapanınca sönüyor bende.

Bugün Tuncmatik Lıte II 850VA UPS aldım. Bilgisayarı kapattığım zaman UPS düğmesine basılı tutarak kapatıyorum sisteme elektrik vermediği için ses kesiliyor. Bu yaptığım yöntem ups zarar vermez herhalde. UPS düğmesine basılı tuttuğumda sisteme elektrik vermiyor ama ups ışığı yeşil yanıp sönüyor galiba şarj mı oluyor o sırada?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı