Bilgisayar kapalıyken güç kablosunu çekmek sorun yaratır mı?

• Konuyu başlatan mguli
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 12
  • Görüntüleme 3B

mguli

Hectopat
Arkadaslar; benim bir APU sistemim vardi, sonra bir ekran kartı taktim, ikisinden de goruntu gelmedi. Benim bilgisayarimda da güc dügmesine basılı tutarak kapatma da yok, ben de güç kablosunu çıkardım ve bu yuzden 150 TL ödedim ve bu olaydan sonra korkmaya başladım ya ayagim çarpar da güc kablosu çıkar diye. Sonra kasaya dokunmaya korkmaya başladım. Sizce bilgisayarı kapattıktan sonra arkadaki güç tusuna da basıp güç kablosunu çekersek ve kasanın içini açarsak sorun olur mu ya da benim kasanin icini açmam lazim. Hangi işlemleri uygulamalıyım?

@ArtemiSANA anlamadım dedim zaten. Fiş çekildi diye havaya 150 TL verilmez. PSU'dan dolayı diye de dememiş. Size havadis geldi sanırım. Konu sahibi detay versin diye sitem ettim ama size dokunmuş.

Başligi Technopat düzeltmiş bilgisayarım açık haldeyken ama görüntü vermiyorken kabloyu çektim ve 150 TL gibi bir ücret ödedim.
Zaten görüntü gelmiyormuş ekrana. Bu yüzden 150 TL ödemiş olabilir misiniz? Bilgisayarın kablosunu çalışırken söktünüz diye neden 150 TL ödeyesiniz bunu anlamadım.
Sorunuza gelince de tabii ki bir şey olmaz. Başlığı görünce şaka falan sandım. :D.

Bilgisayarıma görüntü gelmemesinin sebebi APU sisteme ekran kartı takmam ve ekran kartindanda görüntü gelmeyince kabloyu çekmek zorunda kaldım çünku bilgisayarim güç düğmesinden kapanmiyor.
Zaten görüntü gelmiyormuş ekrana. Bu yüzden 150 TL ödemiş olabilir misiniz? Bilgisayarın kablosunu çalışırken söktünüz diye neden 150 TL ödeyesiniz bunu anlamadım.
Sorunuza gelince de tabii ki bir şey olmaz. Başlığı görünce şaka falan sandım. :D.

Bilgisayarıma görüntü gelmemesinin sebebi APU sisteme ekran kartı takmam ve ekran kartindanda görüntü gelmeyince kabloyu çekmek zorunda kaldım çünku bilgisayarim güç düğmesinden kapanmiyor.
Sorunuza gelince de tabii ki bir şey olmaz. Başlığı görünce şaka falan sandım. :D
@ArtemiSANA Anlamadım dedim zaten. Fiş çekildi diye havaya 150 TL verilmez. PSU'dan dolayı diye de dememiş. Size havadis geldi sanırım. Konu sahibi detay versin diye sitem ettim ama size dokunmuş.

QUOTE="SARS-CoV-2, post: 7292544, member: 311630"]
[/QUOTE]

150 tl verdiğim parça buydu
Sorunuza gelince de tabii ki bir şey olmaz. Başlığı görünce şaka falan sandım. :D
Basligi technopat düzeltmiş ben acıkken kabloyu çektim ve pc bozuldu yazdim

Basligi Technopat düzeltmiş ben acıkken kabloyu çektim ve PC bozuldu yazdim
@ArtemiSANA Anlamadım dedim zaten. Fiş çekildi diye havaya 150 TL verilmez. PSU'dan dolayı diye de dememiş. Size havadis geldi sanırım. Konu sahibi detay versin diye sitem ettim ama size dokunmuş.
Bu parçaya 150 tl verdim

Dosya Ekleri

• IMG-20200922-WA0010.jpg
    IMG-20200922-WA0010.jpg
    70,7 KB · Görüntüleme: 39
  • IMG-20200922-WA0011.jpg
    IMG-20200922-WA0011.jpg
    142,8 KB · Görüntüleme: 36
Son düzenleme:

Geri
Yukarı