Bilgisayar kapandı ve açılmıyor

LookinBack

Hectopat
Arkadaslar, herkese merhaba.

Biraz once Assassin's Creed 2 oyunu oynarken PC aniden kapandi. Ben de dogal olarak tekrar acmaya çalıştım, PC kasa fan ışıkları 2-3 saniye civarinda acildi ve fanlar döndü, ekran gelmedi ama sonra direkt kendini kapatti. Tekrar acmayi denedim, gene aynisini yaptı. Guc kablosunu biraz sert takmayı denedim PC açıldı, sifre girme kismina kadar girdi, arada bir ekranda karincalanma oldu ve tam sifre girecekken tekrar kapandi, sonra ayni hikaye devam etti. Su anda hic acilmiyor, ışık falan da gelmiyor. Sizce guc kaynagi mi yoksa kablosu mu arizalidir?

Emin değilim ama sıcaklıktan dolayı olmuş olabilir. Karıncalanma kısmında ise, sistem çalışırken fiziksel bir temas oldu mu (donanım parçalarına) ya da ekran kartına, RAM'lere güç uygulandı mı?

Kablo arızalı olabilir. :/

Bilgisayarcığıma yazacağım salı günü hallederiz inşallah, baska donanımlara zarar vermemisimdir inşallah. Fazla akimmi çekti napti kapattı kendini, anakart yansa veya ekran kartın yansa hiç ekranı görmezdim varya işlemci.

Emin değilim ama sıcaklıktan dolayı olmuş olabilir. Karıncalanma kısmında ise, sistem çalışırken fiziksel bir temas oldu mu (donanım parçalarına) ya da ekran kartına, RAM'lere güç uygulandı mı?

Isınma asla olamaz çünkü PC CPU sicakligi İzmir gibi sicak yerde olmasina ragmen en fazla 55 GPU sıcakligi 65 dereceyi geçmedi ve hayir asla bir şey uygulanmadı, tamamen kendi yaptı, sorun güç kaynağında olabilecegi için soktum fakat değisen bir şey olmadı.

Son düzenleyen: Moderatör:
PSU kablosunu çıkar 2-3 kere bas Power'a sonra biraz bekle kabloyu takma 30 dakika bırak PC'yi ısınmaktan olabilir. 30 dakika sonra tekrar dene olmazsa ya PSU ya da kablo.

Ekran gittikten sonra fanlar çalışmaya başladıysa kart kendini güvenli moda almıştır fazla ısıdan dolayı ancak sen ısrarla açmaya çalışınca da ekran kartın GG olmuş olabilir. Kendi ekran kartımda da aynı durum her hafta oluyor malum yaz ayları ancak hiç tekrar açılmadığı olmamıştı.

Güç kaynağını farklı bir sistemde deneyin ya da farklı bir güç kaynağı varsa elinizde onu alıp sisteminizde deneyin. 4 Pin ve 24 Pin konnektörlerini kontrol edin, erime vesaire var mı? Bilgisayar parçalarının markaları nedir?

Ekran gittikten sonra fanlar çalışmaya başladıysa kart kendini güvenli moda almıştır fazla ısıdan dolayı ancak sen ısrarla açmaya çalışınca da ekran kartın GG olmuş olabilir. Kendi ekran kartımda da aynı durum her hafta oluyor malum yaz ayları ancak hiç tekrar açılmadığı olmamıştı.

Dostum PC'de herhangi bir isinma soz konusu değil. CPU 55 GPU 60 65 derece.
Güç kaynağını farklı bir sistemde deneyin ya da farklı bir güç kaynağı varsa elinizde onu alıp sisteminizde deneyin. 4 pin ve 24 pin konnektörlerini kontrol edin, erime vesaire var mı? Bilgisayar parçalarının markaları nedir?

Baktığımda erime falan yoktu konnektor ne onu bilmiyorum dostum maalesef elimde baska sistem ve guc kaynagi yok.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı