Bilgisayar kapandı ve açılmıyor

LookinBack

Hectopat
Arkadaslar, herkese merhaba.

Biraz once Assassin's Creed 2 oyunu oynarken PC aniden kapandi. Ben de dogal olarak tekrar acmaya çalıştım, PC kasa fan ışıkları 2-3 saniye civarinda acildi ve fanlar döndü, ekran gelmedi ama sonra direkt kendini kapatti. Tekrar acmayi denedim, gene aynisini yaptı. Guc kablosunu biraz sert takmayı denedim PC açıldı, sifre girme kismina kadar girdi, arada bir ekranda karincalanma oldu ve tam sifre girecekken tekrar kapandi, sonra ayni hikaye devam etti. Su anda hic acilmiyor, ışık falan da gelmiyor. Sizce guc kaynagi mi yoksa kablosu mu arizalidir?

Sisteminizde kullandığınız markaları yazın. Eğer sistem hiçbir şekilde tepki vermiyorsa şunu deneyin;

Güç kaynağını kasanızdan tamamen çıkartın ve bir bakır kablo bulun. 24 Pinlik konnektörde yeşil ile rastgele siyah kabloyu elinizdeki bakır kablo ile birleştirin ve güç kaynağını çalıştırın. Bakalım güç kaynağı çalışacak mı?

1596319701536-png.629183

1596319795343-png.629184

Hocam başka bir kablo ile deneyin. Sisteminiz nedir?
  • Olmazsa kablo bağlantılarını kontrol edin.
Gene olmadı ise bu sefer parça parça deneyecegiz.
  • Başka bir psu ile deneyin.
  • Eğer işlemcide grafik birimi varsa veya başka kart ile görüntü almayi deneyin.

Arkadaslar, herkese merhaba.

Biraz once Assassin's Creed 2 oyunu oynarken PC aniden kapandi. Ben de dogal olarak tekrar acmaya çalıştım, PC kasa fan ışıkları 2-3 saniye civarinda acildi ve fanlar döndü, ekran gelmedi ama sonra direkt kendini kapatti. Tekrar acmayi denedim, gene aynisini yaptı. Guc kablosunu biraz sert takmayı denedim PC açıldı, sifre girme kismina kadar girdi, arada bir ekranda karincalanma oldu ve tam sifre girecekken tekrar kapandi, sonra ayni hikaye devam etti. Su anda hic acilmiyor, ışık falan da gelmiyor. Sizce guc kaynagi mi yoksa kablosu mu arizalidir?
Acaba oyunla alakalı olabilir mi? Ben de oyunu oynarken kapanma problemi yaşıyorum. Şimdi daha da kafayı yedi bilgisayar.

Hocam başka bir kablo ile deneyin. Sisteminiz nedir?
  • Olmazsa kablo bağlantılarını kontrol edin.
Gene olmadı ise bu sefer parça parça deneyecegiz.
  • Başka bir PSU ile deneyin.
  • Eğer işlemcide grafik birimi varsa veya başka kart ile görüntü almayi deneyin.

500W PSU
RX470 4 GB ekran karti.
AMD Opteron 3365 islemci.
16 GB RAM.
O fanların 2-3 saniye dönüp durması geçen ay başıma geldi, anakarttaymış sorun bende, garantiye vermiştim.

Dostum anakart herhangi arıza olsa sifre girme ekranina kadar giremezdim. Sorun kabloda bence.

Fanların 2-3 saniye dönmesi güç kesildikten sonra PSU'da kalan elektrikten de olabilir ki benim tahminin kabloyu bastırdığında açılıyorsa kablo veya güç kaynağında sorun var.

Sisteminizde kullandığınız markaları yazın. Eğer sistem hiçbir şekilde tepki vermiyorsa şunu deneyin;

Güç kaynağını kasanızdan tamamen çıkartın ve bir bakır kablo bulun. 24 pinlik konnektörde yeşil ile rastgele siyah kabloyu elinizdeki bakır kablo ile birleştirin ve güç kaynağını çalıştırın. Bakalım güç kaynağı çalışacak mı?

1596319701536-png.629183

1596319795343-png.629184

Dostum anlattiklarini deneme şansım su saate yok ancak yarin dediklerini deneyebilirim.
Fanların 2-3 saniye dönmesi güç kesildikten sonra PSU'da kalan elektrikten de olabilir ki benim tahminin kabloyu bastırdığında açılıyorsa kablo veya güç kaynağında sorun var.

Evet bence de oyle ama şu an bastirsamda fayda etmiyor sanirim tamamen bitti.

Geri
Yukarı