Bilgisayar kapanıyor, EZ Debug LED CPU yanıyor

LeonTR

Centipat
Daha fazla  
RAM
Crucial Ballistix Sport LT 8 GB 3000 MHz CL15 DDR4
SSD veya HDD modeli
SSD - Lexar NS10 Lite LNS10LT-240BCN SATA
Ekran kartı
MSI RADEON RX 570 ARMOR 4G OC 4GB GDDR5 256bit
Anakart
Msi B450 Gaming Plus
İşlemci
Ryzen 5 2600
Merhaba. Bilgisayarım açılırken anakartımdaki EZ Debug LED'i CPU'dan başlayıp DRAM - VGA sonra boot a kadar yanıyor ve sonra sönüp bilgisayar normal olarak açılıyor. Ama bazen bilgisayar donup anakarttaki CPU EZ Debug LED'i yanıyor ve mecburen hard reset atıyorum ve sonra AMD Software Adrenalin Edition performance tuning settings have been restored hatası veriyor. Bazen bilgisayardan hafif takır tukur sesler geliyor. Daha önce bu sorun yoktu.

Bilgisayarın işlemci ve ramini OCCT indirip yük bindirerek test ettim ve hata kodu almadım.

Merhaba. Bilgisayarım açılırken anakartımdaki EZ Debug LED'i CPU'dan başlayıp DRAM - VGA sonra boot a kadar yanıyor ve sonra sönüp bilgisayar normal olarak açılıyor. Ama bazen bilgisayar donup anakarttaki CPU EZ Debug LED'i yanıyor ve mecburen hard reset atıyorum ve sonra AMD Software Adrenalin Edition performance tuning settings have been restored hatası veriyor. Bazen bilgisayardan hafif takır tukur sesler geliyor. Daha önce bu sorun yoktu.

Bilgisayarın işlemci ve RAM'ini OCCT indirip yük bindirerek test ettim ve hata kodu almadım.

BIOS güncelleyin.

BIOS güncelleyin.

BIOS güncellemesini şimdi M-Flash ile yaptım hocam. Şimdilik bir sorun olmadı ama anakartımdaki EZ Debug LED'i CPU'dan başlayıp DRAM - VGA sonra boot a kadar yanıyor hala açılırken (birkaç YouTube videosunda bileşenleri kontrol ettiği için olduğu söyleniyor). Desteğiniz için teşekkür ederim.

BIOS güncellemesini şimdi M-Flash ile yaptım hocam. Şimdilik bir sorun olmadı ama anakartımdaki EZ Debug LED'i CPU'dan başlayıp DRAM - VGA sonra boot a kadar yanıyor hala açılırken (birkaç YouTube videosunda bileşenleri kontrol ettiği için olduğu söyleniyor). Desteğiniz için teşekkür ederim.

Olması gereken de o zaten.

Açılırken tüm LED'ler sırayla yanacak kontrol yapacak ve sönecek, bu sorun yok anlamına gelir, LED direkt yanık kalırsa sorun var demek.

Açılırken tüm LED'ler sırayla yanacak kontrol yapacak ve sönecek, bu sorun yok anlamına gelir, LED direkt yanık kalırsa sorun var demek.
Olması gereken de o zaten.
Desteğiniz için çok teşekkür ederim. Ben bilgisayardan o kadar anlamadığım için biraz fazla soru sorabiliyorum 😅.

Merhaba, bilgisayar güç düğmesine bastıktan 1 saniye sonra açılıyor. Daha önce bastığımda anında açılıyordu. Bu sorunu nasıl çözebilirim?

Son düzenleme:
Desteğiniz için çok teşekkür ederim. Ben bilgisayardan o kadar anlamadığım için biraz fazla soru sorabiliyorum 😅.

Merhaba, bilgisayar güç düğmesine bastıktan 1 saniye sonra açılıyor. Daha önce bastığımda anında açılıyordu. Bu sorunu nasıl çözebilirim?

BIOS pili bitmişti. Bende eski bilgisayarımdaki dolu olanı taktıktan sonra oldu

ErP açıksa öyle yapar.

Teşekkür ederim. ErP tam olarak ne işe yarıyor? kapatsam ne olur?

Teşekkür ederim. ErP tam olarak ne işe yarıyor? Kapatsam ne olur?

Bilgisayar kapanınca tüm gücü kesiyor, USB portları da dahil. Sadece Standby voltajı oluyor, o da sistemin tetiklenmesi için gerekli. Sistemde tüm güç gittiği için sen Power butonuna bastığında ilk olarak tüm sisteme elektrik gidiyor daha sonra sistem açılıyor. 1 saniye gecikme olmasının sebebi bu.

1-2 saat önce adrenalinden ekran kartı Driver'ını güncelledim ve Opera'da gezinirken bilgisayar yine kapandı. Nedir benim bu bilgisayardan çektiğim😅

Admin neden çözüldü olarak işaretlediniz? Sorun çözülmedi.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı