Bilgisayar kapanıyor

LâwIiet

Femtopat
Daha fazla  
Eskiden rahat rahat Warband ve nsu3 gibi oyunları oynarken PC artık herhangi bir oyuna girince ısınıp kapanıyor. Neden sizce?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ya işlemcinin macunu yok çok ısınıyor kendini korumak için kapanıyor ya da PSU yük altında dayanamayıp kendini kapatıyor.

HWMonitor indirip işlemcinin boştaki sıcaklığının atabilirsin veya MSI Afterburner'ı indirip hem yükte hem de boşta işlemcinin yükteki sıcaklığını bakıp atabilirsin. Benim senden isteyeceğim MSI Afterburner'ı indir, oradan işlemci sıcaklığının devreye sıkman gerek bazı ayarlar var. Onları söyleyip oyundaki değerlere bakacağım. Ayrıca sırf işlemci değil, ekran kartıda önemli. İkisinin sıcaklık değerlerinde sıkıntı yoksa kasanı açıp PSU'da bulunan etiketin fotoğrafını atacaksın ve bütün sistem bileşenlerini ne olduğunu yazacaksın. Böylelik sorunu tespit olacağız.

İlk önce sistemi yazın lütfen! Isı olduğuna emin misin?
AIDA64'ya da hw monitor öneriyorum. Oyun testleri yaparken de MSI Afterburner kullanabilirsin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

HWMonitor indirip işlemcinin boştaki sıcaklığının atabilirsin veya MSI Afterburner'ı indirip hem yükte hem de boşta işlemcinin yükteki sıcaklığını bakıp atabilirsin. Benim senden isteyeceğim MSI Afterburner'ı indir, oradan işlemci sıcaklığının devreye sıkman gerek bazı ayarlar var. Onları söyleyip oyundaki değerlere bakacağım. Ayrıca sırf işlemci değil, ekran kartıda önemli. İkisinin sıcaklık değerlerinde sıkıntı yoksa kasanı açıp PSU'da bulunan etiketin fotoğrafını atacaksın ve bütün sistem bileşenlerini ne olduğunu yazacaksın. Böylelik sorunu tespit olacağız.

Yanlış kişiye yazdınız ben kendi fikrimi söyledim.

Geri
Yukarı